DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran sonrası ekran gelmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

Emir_zg

Decapat
Daha fazla  
Google'da dolasirken arkada şarkı da açık geziniyordum birden bilgisyaar mavi ekran hatası verdi.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası.

Bu hatayı gördüm sonra PC'yi butondan kapattım çünkü hiçbir şey olmuyordu, bilgisayari tekrar başlattığımda ise mouse ve klavye ye elektrik gitmiyor ekran kartının fanları dönüyor ancak monitöre ekran gelmiyor sorun hangi parçada ya da nasıl çözerim bilmiyorum, RAM'leri çıkartıp tekrar taktım ekran kartını söktüm taktım düzelmedi, farklı ekran kartı taktım yine ekran gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sıfırlayın.

BIOS sıfırlayın.

hiçbir şey değişmedi hocam

@Recep Baltaş hocam yardımcı olur musunuz?

@turko35408 neden kimse yardımcı olmuyor kimse aktif değil mi?

Son düzenleme:
Hiçbir şey değişmedi hocam.

@Recep Baltaş hocam yardımcı olur musunuz?

@turko35408 neden kimse yardımcı olmuyor kimse aktif değil mi?

Minidump dosyanı paylaş.

Minidump dosyanı paylaş.

mouse ve klavyeye , monitöre elektrik gitmiyor, kullanamıyorum minidump dosyalarımı nasıl paylaşacağıim?

Mouse ve klavyeye, monitöre elektrik gitmiyor, kullanamıyorum minidump dosyalarımı nasıl paylaşacağıim?

Bu hatayı bir anda mı verdi bilgisayar? Oyun oynadıktan veya yüke soktuktan sonra mı verdi? Minidump oluşsa bile paylaşamıyorsun belirttiğin gibi, tam tanı koymak zor belirteyim şimdiden. Ek olarak sistemini paylaş PSU dahil.

Bu hatayı bir anda mı verdi bilgisayar? Oyun oynadıktan veya yüke soktuktan sonra mı verdi? Minidump oluşsa bile paylaşamıyorsun belirttiğin gibi, tam tanı koymak zor belirteyim şimdiden. Ek olarak sistemini paylaş PSU dahil.
arkada Spotify uygulaması açıktı, googlede geziyordum bir anda mavi ekran yedim normalde restart atması gerekti fakat atmadı bende güç düğmesinden kapattım,
sistemim:
Asrock B550m-hdv
Ryzen 5 5600
Gigabyte RX6600 Eagle oc
XLR 8X2 CL16 3200MHZ RAM
MSI MAG 600DN 600w 80plus
sistemi uzay montaj kullanıyordum.

Arkada Spotify uygulaması açıktı, Google'da geziyordum bir anda mavi ekran yedim normalde restart atması gerekti fakat atmadı bende güç düğmesinden kapattım,
Sistemim:
ASRock B550M-HDV
Ryzen 5 5600.
Gigabyte RX6600 Eagle OC.
XLR 8x2 CL16 3200MHz RAM.
MSI MAG 600dn 600W 80Plus.
Sistemi uzay montaj kullanıyordum.

M.2 SSD var mı bilgisayarda?

Elimde daha eski bir 300 serisi AM4 HDV anakart vardı, RAM uyumsuzluğundan her gün aynı hata ile mavi ekran verip duruyordu, hatta sizinkisi gibi bazen açılmıyordu. Genelde, fişini çekip güç tuşuna basınca kapasitörlerde kalan elektriği boşaltıyor, sonra tekrar fişe sokuyordum ve düzeliyordu.

Ram hızını 3200 den 2666'a çekince mavi ekran sayısı azalıyordu.
Sonunda satıp, biraz daha üst seviye Gigabyte anakart almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı