DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ve farklı mavi ekran hataları

memo2ooq

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Yeni bilgisayar topladım ve Windows 10 kurdum, tüm sürücüleri yükledim, güncelleştirdim, BIOS'u güncelledim.
Saatlerce Witcher 3 oynuyorum mavi ekran vermiyor ardından Chrome'a giriyorum internette dolaşıyorum mavi ekran veriyor ve her seferinde farklı hata koduyla veriyor.
Ne yapmalı?

Minidump dosyaları

İkisi de kullanılabilir biri yükleyici biri direkt driverın kendisi. Boyutu yüksek olanı kullanmanızı tavsiye ederim.

Boyutu büyük dosyadan yükelemye çalışınca "System Configuration is not compatible for RAID drivers or applications installation" hatası aldım. Ne yapmalı?
İkisini anakartımın sitesinden indirdiğim dosyalarla 2015 sürümüne güncelleyebildim, biri kaldı sorun olur mu?
20dk içinde arka arkaya 5 kez mavi ekran verdi @Bora Dere hocam tekrar bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    1,7 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Hocam benim minidump dosyaları açılmıyor sizde de öyle mi?

Bu ekranda kalıyor.
Eki Görüntüle 699282
Bende açılıyor. Canlı dersim vardı geri dönemedim. Şimdi inceliyorum.
Msı Afterburner programı kaldırın.

Realtek sürücülerini güncelleyin.

Birde şu rehberi uygular mısınız?

Realtek: Realtek High Definition Audio Driver

Siz genede en güncel ekran kartı sürücülerini kullanın. Belki o yüzdendir.

Bir overclock işlemi varsa kapatın. RAM MHz artırdıysanız eski haline getirin. İşlemci içinde geçerli.
Overclock olmasın.

Bütün sürücülerinizin güncel olması gerekiyor.

NVIDİA ses sanal sürücülerini güncelleyin. Bundan emin değilim.

Bir Windows10 güncelleştirmesi varsa yapın.

@memo2ooq

Bir overclock işlemi varsa kapatın. RAM MHz artırdıysanız eski haline getirin. İşlemci içinde geçerli.
Overclock olmasın.

@memo2ooq
Eğer bu işlemleri yapıp hâlâ mavi ekran alıyorsan yapabileceğim başka bir şeyim yok. O minidumplarıdan bunu anlayabildim.

Eğer daha mavi ekran yerseniz buraya minidump atınız.

Dediklerimi yaptınız mı? Hâlâ mavi ekran alıyor musunuz? @memo2ooq

Son düzenleme:

Overclock olmasın.

@memo2ooq

Eğer bu işlemleri yapıp hâlâ mavi ekran alıyorsan yapabileceğim başka bir şeyim yok. O minidumplarıdan bunu anlayabildim.

Eğer daha mavi ekran yerseniz buraya minidump atınız.

Dediklerimi yaptınız mı? Hâlâ mavi ekran alıyor musunuz? @memo2ooq
Dediklerinizi yaptım, şuan almıyorum çok teşekkür ederim, olursa yazacağım.

Eğer mavi ekran yerseniz hemen yazın. Ben teşekkür ederim.

Hocam tekrardan mavi ekran almaya başladım eskisi gibi üst üste olmuyor fakat yine oluyor.

RAM'leri kit olarak almamıştım aynı, tekli satılan 8 GB'lik RAM'lerden iki tane almıştım ve RAM'ler 3200MHz destekliyor fakat benim anakartım 3200MHz desteklemiyormuş, ama ben Memtest yapmıştım ve XMP'yi de devre dışı bırakmıştım. Sorun bundan olabilir mi?

Bir de arada Chrome'da YouTube'da video izlerken Alt+Tab yapıp başka pencereye geçip geri geldikten sonra video donuyor, beyaz ekran oluyor birkaç saniye sonra geliyor.

yeni minidump dosyaları:

Son düzenleme:
Hocam tekrardan mavi ekran almaya başladım eskisi gibi üst üste olmuyor fakat yine oluyor.

RAM'leri kit olarak almamıştım aynı, tekli satılan 8 GB'lik RAM'lerden iki tane almıştım ve RAM'ler 3200MHz destekliyor fakat benim anakartım 3200MHz desteklemiyormuş, ama ben Memtest yapmıştım ve XMP'yi de devre dışı bırakmıştım. Sorun bundan olabilir mi?

Bir de arada Chrome'da YouTube'da video izlerken Alt+Tab yapıp başka pencereye geçip geri geldikten sonra video donuyor, beyaz ekran oluyor birkaç saniye sonra geliyor.

yeni minidump dosyaları:
Şu an bakamayacağım ama yarın kesin bakacağım. Yeni girdim. Saat gece olmuş o yüzden.

Ses kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp internet bağlantınızı kesin. Bunlardan önce tabii ki aşağıdaki driverı da indirmelisiniz. En sonunda sistemden driver silinince sistem yeniden başlayacak ve başlayınca bu indirdiğiniz sürücüyü yükleyeceksiniz.

Driver: https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_612_realtekdch_6.0.8945.1.zip

Ayrıca WHQL sürüm bir ekran kartı driverı indirip DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp o WHQL sürücüyü kurmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı