DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası neden olur?

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı OC etmiştim zamanında şimdi aklıma takıldı. "acaba bu hatayı OC etmemle alakası olmayan bir sebepten dolayı başıma gelmiş olabilir mi" diye düşündüm. Bu hatayı OC yapınca almak olası mı?

Zamanında aldığım bir hata olduğu için ve format attığım için maalesef minidump dosyamı paylaşamıyorum. Sadece OC ile alakalı olabilir mi diye soruyorum.
Bir de bu hatayı işlemci ve ekran kartı yükte değilken yani boşta masaüstünde takılırken almıştım. Oyunda hiç problem etmemişti. Bilgisayar boşta durumuna gelince oldu.

Açık konuşmak gerekirse çok fazla nedenden kaynaklanabilir. Ne yazık ki dump olmadan kesin konuşamayız. Dump dosyasını verebilir misiniz?

Bu arada ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız OC işlemini geri çekseydiniz ya? Bi' deneyip tekrar gelin derim.

Açık konuşmak gerekirse çok fazla nedenden kaynaklanabilir. Ne yazık ki dump olmadan kesin konuşamayız. Dump dosyasını verebilir misiniz?

Bu arada ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız OC işlemini geri çekseydiniz ya? Bi' deneyip tekrar gelin derim.
Maalesef üstünden 1 hafta geçti. Test etme imkanım olmadı. Bu arada o hatadan sonra Wi-Fi'da sapıttıydı. Biraz uğraştım. Sonra tekrar düzeltmeyi başardım.

Dump dosyası da ne yazık ki elimde yok :( .

Neden yok ki? Sistem şu an sizde değil mi? Ayrıca tüm hata kodları bu muydu? Farklı hata kodları varsa belki tanımlayıcı bir hata kodu karşımıza çıkar ve oradan tespit ederiz.

Geri
Yukarı