DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası

İşletim sistemi
Windows 10

CCag

Centipat
Merhabalar. Dell Inspiron 15000 Gaming marka Laptop kullanıyorum. Ekran kartım NVIDIA GTX 1050 Ti. Ekran kartıma gelen Sürüm: 471.11 ekran kartı güncellemesi ve 19.06.2021 tarihinde gelen Windows 10 güncellemesini yapmamın ardından DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hata başlıklı bir mavi ekran hatası alıyorum. Ancak işin garibi bunu laptopum prize takılıyken alıyorum. Cihaz şarjda veya prize bağlıyken bu hatayı almıyorum. Prize takılı değilken bilgisayarımı sorunsuz çalıştırıp bilgisayar açıkken prize taktığımda ise ekran 3 saniyeliğine donuyor ve geri geldiğinde hiçbir programı, hiçbir klasörü, hatta başlat menüsünü bile açamıyorum. Bilgisayar o şekilde kaldıktan yaklaşık 7 8 dakika sonra ise ismini belirttiğim mavi ekran hatasını alıyorum ve fişe takılı olduğu sürece bu döngü tekrarlanıyor. Windows Debugger aracılığı ile analiz ettirdiğimde ekran kartım ile ilgili bir sorun olduğunu anladım. İnternetteki çözüm önerilerini denedim ancak fayda sağlamadı. Belirtilen sistem dosyası bilgisayarımda yoktu, resmi Windows10 destek sitesindeki link üzerinden bu .sys uzantılı dosyayı indirip ilgili klasöre yükledim. Ancak bu da fayda etmedi. Debugger ekran görüntüsünü ekte paylaşıyorum. Ayrıca Dump dosyalarının olduğu RAR dosyasının Drive linkini de aşağıya bırakıyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• nvlddmkm.png
    nvlddmkm.png
    144,7 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Google Drive üzerinden dosyayı herkese açık bir şekilde paylaşın.

Google Drive üzerinden dosyayı herkese açık bir şekilde paylaşın.
Kusura bakmayın unutmuşum paylaşımı açmayı. Şu an açtım.

Geri
Yukarı