DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

İşletim sistemi
Windows 8.1

SiyahZurafa

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Apida & Kingston 216 Mhz CL-18 DDR Ram
SSD veya HDD modeli
Seagate Video 3.5 HDD
Ekran kartı
Nvidia GeForce 210
Anakart
MSI MS-7135
İşlemci
AMD Sempron 2600 x86
Merhabalar hocalar. Benim son zamanlarda yaşadığım bir mavi ekran hatası var. Başlıkta gördüğünüz gibi, ben bunu yaklaşık 2 haftadır yaşıyorum. Önceden sadece uyku modundan uyandırdığımda düşük bir çözünürlükte bu kodu içeren mavi ekran hatası alıp duruyordum son zamanlarda oyun oynarken de yaşamaya başladım. PC'yi Full temizleyip söktüm, birleştirdim. Alkolle slotları temizledim ama hiçbir şeye yaramadı. Maalesef yardımınıza ihtiyacım var...

Minidump : Minidump - Google Drive

Son düzenleme:
Merhabalar hocalar. Benim son zamanlarda yaşadığım bir mavi ekran hatası var. Başlıkta gördüğünüz gibi, ben bunu yaklaşık 2 haftadır yaşıyorum. Önceden sadece uyku modundan uyandırdığımda düşük bir çözünürlükte bu kodu içeren mavi ekran hatası alıp duruyordum son zamanlarda oyun oynarken de yaşamaya başladım. PC'yi Full temizleyip söktüm, birleştirdim. Alkolle slotları temizledim ama hiçbir şeye yaramadı. Maalesef yardımınıza ihtiyacım var...

Minidump : Minidump - Google Drive
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile sil, WHQL ibareli güncel bir sürücü yükle.

Denetim Masası'ndan, Güç Seçenekleri'ni bul. "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre" seçeneğine tıkla. Oradaki değeri "0" ile değiştir. Hiçbir zaman diskini kapatmayacak, bu sorunu da muhtemelen çözmüş olacaksın.
CRC hatalarının oluştuğundan bahsediyor. Disk arızalı olabilir. ilgili diskin IDE veya SATA kablosunu değiştirmen gerek. Kablo değişimi sorunu çözmezse, diskte donanımsal arıza var demektir.

HDTune ile Quick Scan kapalı olmak şartıyla, Error Scan yap. Health sekmesini de eksiksiz paylaş.
RAM arızası olabilir. MemTest86 ile RAM'leri "tek tek" test et.

Sistem dosyalarında da uçuk kaçık düzeyde bir sorun var. Ben temiz bir format öneriyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı