DriverIdentifier İle Sürücü Güncellenir mi?

Melih ALBAYRAK

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bu yazılım ile driver güncelleme yapacağım fakat şunu merak ediyorum. İlk olarak bu site güvenilir mi ? Bir diğer sorum ise burada tarama sonucunda herhangi bir driver'ın yeni sürümü var altta listeleniyor yeni sürümler ama farklı markalar için driverlar var mesela Asus var HP var gibi gibi listeleniyor. Site not olarak yazmış hangisini indirmelisin diye ama kafama takılan şu mesela HP'nin sürücü daha yakın bir tarih ama benim notebook Asus olduğundan illa Asus olanı mı indirmemi önerirsiniz yoksa HP olanı indirip yüklesem yine olur mu ?

Bu siteyi kendi masaüstü bilgisayarımda ve 4 farklı dizüstü bilgisayarın sürücülerini güncellemek için kullandım. Şu ana kadar da sorun yaşatmadı.

Markalar önemli değil ama bazı sürücüler dizüstü ve masaüstü arasında farklı çalışıyorlar. Örneğin aynı Wi-Fi kartı hem dizüstü hem masaüstü bilgisayarımda mevcut. Dizüstümün markası Asus olmasına rağmen ".456" yapı numaralı sürücü kablosuz ağda kesintiler yaratıyor. ".352" yapı numaralı ise sorunsuz. Masaüstünde ".456" sürücüsü sorunsuz çalışıyor.

Site güvenilir. Markalar önemli değil, donanım kimliği önemli. Driver Booster gibi çöp yazılımlar kullanma.

Aslında bunu da kullanmana gerek yok. Eksik veya güncel olmayan sürücü varsa donanım kimliği ile buluruz.
Eksik sürücü yok. Şöyle yapıyorum formatı atıyorum bilgisayarın kendi sitesinden bilgisayarımın modelini girip kendi driverlarının tümünü indirip tek tek elle yüklüyorüm. Ama eski sürücüler. Eski sürücü olması benim umrumda değil stabil çalışıyor fakat oyunlarda FPS düşmesi yapıyor. Güncellemeleri yapmak zorundayım bu yüzden. Donanım kimliği ile diyorsunuz ama bu yazılım zaten donanım kimliği ile arama yapmıyor mu zaten ?

Bilgisayar modelini girip sürücü kurmanız zaten yanlış. Geneli güncel olmayan sürücülerdir. BIOS'u sadece kendi sitesinden indirin.

Ekran kartını Geforce veya AMD üzerinden indirin. Onun dışındaki tüm sürücüleri Windows 10 ile güncelleyin. Diğer sürücülerin FPS veya performansa etkisi yok. Windows 10 zaten yeterli ve güncel sayılabilecekleri hali hazırda tutar.

DriverIdentifier donanım kimliği ile bulmasına rağmen bazen yanlış sürücüler de gösterebilmekte. Bunu belirteyim.

Eksik sürücü yok ise pek sıkıntı etmeyin.

Bu siteyi kendi masaüstü bilgisayarımda ve 4 farklı dizüstü bilgisayarın sürücülerini güncellemek için kullandım. Şu ana kadar da sorun yaşatmadı.

Markalar önemli değil ama bazı sürücüler dizüstü ve masaüstü arasında farklı çalışıyorlar. Örneğin aynı Wi-Fi kartı hem dizüstü hem masaüstü bilgisayarımda mevcut. Dizüstümün markası Asus olmasına rağmen ".456" yapı numaralı sürücü kablosuz ağda kesintiler yaratıyor. ".352" yapı numaralı ise sorunsuz. Masaüstünde ".456" sürücüsü sorunsuz çalışıyor.
Sizin öneriniz nedir ? İndirirken hep Asus olanları mı indireyim ?
Bilgisayar modelini girip sürücü kurmanız zaten yanlış. Geneli güncel olmayan sürücülerdir. BIOS'u sadece kendi sitesinden indirin.

Ekran kartını Geforce veya AMD üzerinden indirin. Onun dışındaki tüm sürücüleri Windows 10 ile güncelleyin. Diğer sürücülerin FPS veya performansa etkisi yok. Windows 10 zaten yeterli ve güncel sayılabilecekleri hali hazırda tutar.

DriverIdentifier donanım kimliği ile bulmasına rağmen bazen yanlış sürücüler de gösterebilmekte. Bunu belirteyim.

Eksik sürücü yok ise pek sıkıntı etmeyin.
Siz performansa etkisi yok diyorsunuz fakat benim bilgisayarımda var. Windows Update ile güncellesem bile Fps drop yaşıyorum. Test ettim Driver Booster ile güncellediğimde drop gibi bir sorun olmuyor gayet performanslı çalışıyor. Ayrıca ekran kartını zaten kendi sitesinden kendim indirip kuruyorum. Bilgisayarım Asus X556UQK.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı, Intel/AMD chipset dışında Windows 10'da doğrudan performansa etki edecek sürücü yok. Kart okuyucunun, ses kartı sürücüsünün performansa doğrudan etkisi olacağını sanmıyorum. Driver Booster kullanmanız ayrı bir hata zaten.

Nasıl hoşunuza gidiyorsa öyle yapın.

Ekran kartı, Intel/AMD chipset dışında Windows 10'da doğrudan performansa etki edecek sürücü yok. Kart okuyucunun, ses kartı sürücüsünün performansa doğrudan etkisi olacağını sanmıyorum. Driver Booster kullanmanız ayrı bir hata zaten.

Nasıl hoşunuza gidiyorsa öyle yapın.
Benim hoşuma giden bir durum yok Driver Booster gibi bir yazılımı kullanmak istemediğimden bu konuyu açtım zaten güvenmiyorum o programa. Ama sorun bu İntel’in sürücülerden kaynaklanıyor mesela yönetim motoru bileşeni gibi sürücüleri var ya onlardan bahsediyorum bunlar etki ediyor sanırım bu drop sorununa.

Tecrübe edindim ve şimdi farkına vardım 2.bilgisayarıma baktım sürücülerimi "driver booster" ile yapmıştım fakat yanlış yapmışım hiç biri güncel değil artık elimle yüklemeye karar verdim sizede tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı