DS4 düzgün bağlanmıyor

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi Sosyaller. İkinci el PS4 aldım, yanında 2 tane DS4 ile. Kollar orijinal dediler birinin dokunmatik ekranında çizgi var rengi gösteren diğerinde yok. Çizgili kolu konsolu açtıktan sonra kablo ile kolu bağlayınca çalışıyor ama konsolu kapattıktan sonra kol ile konsol açılmıyor. PS3'te PS tuşuna basınca konsol açılıyordu bunda açılmıyor. Diğer kol ise bağlanmıyor. Bluetooth ile bağladığımda ise kolu şarj edin diyor ama şarj aletine taktım şarj olmuyor (Orijinal şarj kablosu yok eski bir Android telefon kablosu ile taktım şarja ilk kol şarj oluyor diğeri olmuyor) kollarda bir sorun mu var yoksa cihaz da mı çözemedim.

İlk olarak, çizgili olan kontrol cihazının dokunmatik ekranında bir çizgi olması normal değildir ve muhtemelen hasarlıdır. Bu nedenle çalışması bazı durumlarda etkilenebilir.

Konsolu kapattıktan sonra kontrol cihazıyla konsolu açamamanız garip bir durum. Normalde PS tuşuna basmak, kontrol cihazıyla birlikte konsolu açması gerekiyor. Bu sorunun nedeni kontrol cihazının işlevselliğiyle ilgili olabilir, belki de tam olarak eşleştirilemediği için olabilir.

Diğer kontrol cihazının Bluetooth ile bağlanmaması ve şarj olmaması da sorunlu görünüyor. Orijinal şarj kablosu olmadığı için eski bir Android telefon kablosu kullanmanızda sorun olmayabilir, ancak şarj olmaması kusurlu bir kontrol cihazını işaret edebilir.

Bu sorunların kontrol cihazlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için başka bir PS4 veya başka bir kontrol cihazıyla deneme yapmanız iyi bir fikir olabilir. Eğer başka bir kontrol cihazı sorunsuz çalışıyorsa, sorun büyük olasılıkla satın aldığınız kontrol cihazlarında olabilir.

Sorunun tam olarak ne olduğunu belirlemek ve çözmek için PS4'ünüzü ve kontrol cihazlarınızı yetkili bir teknik servise götürmeniz en iyi seçenek olacaktır. Orada uzmanlar size daha iyi bir yardımcı olabilir ve sorunun kaynağını tespit edip çözüm sunabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı