DS4 Windows, Trojan barındırıyor mu?

Aynı yazılım kurulduysa sorun yok. Kaspersky, ESET ve sophos ile kapsamlı taramalar yapın, eğer yaptıysanız ve sonuç temiz ise endişelenmeyin. Ayrıca formatı kendiniz de atabilirsiniz tek gereken bir USB disk.

Hocam evimde başka PC yok eğer PC de virüs var ise Flash'ı taktığım anda ona da bulaşır diye bilgisayarcıya götürdüm onlar her kurulum yaptıktan sonra flashlarını temizliyormuş ve format için ayrı tertemiz bilgisayarları varmış.

Hocam evimde başka PC yok eğer PC de virüs var ise Flash'ı taktığım anda ona da bulaşır diye bilgisayarcıya götürdüm onlar her kurulum yaptıktan sonra flashlarını temizliyormuş ve format için ayrı tertemiz bilgisayarları varmış.
Her kurulum sonrası USB'leri temizlediklerini pek düşünmüyorum fakat bu gayreti gösteriyorlarsa takdir ederim.

Sisteminizde zararlı olsa bile, AV yazılımları bunu pasif hale getireceğinden dolayı kurulum diskinize herhangi bir zararlı bulaşmayacaktır ayrıca. Deneyip görmesi bedava.

Her kurulum sonrası USB'leri temizlediklerini pek düşünmüyorum fakat bu gayreti gösteriyorlarsa takdir ederim.

Sisteminizde zararlı olsa bile, AV yazılımları bunu pasif hale getireceğinden dolayı kurulum diskinize herhangi bir zararlı bulaşmayacaktır ayrıca. Deneyip görmesi bedava.
hocam bu bilgisayarcının sahibi aynı zamanda devlet hastanesinin bilgi işlem bölümünde açlışıyor ailemin tanınığı bir insan güvemdiğimiz bir kişi ondam eminim bana kendisi söyledi

ben attığım linketen bahsediyorum hocam

Arkadaşlar bu yazılımı DS4Windows - Tool to Use PS4/PS5 Controller on Windows PC kurduktan sonra bunun resmi site olmadığını, Trojan içerdiğini söylediler. Daha yeni sahte siteden Trojan yemiştim, format attım. Şimdi yine aynı hataya düştüm, şaka gibi. Virustotal'den dosyayı da, siteyi de tarattım, Trojan diyor. Ama Kaspersky ve Malwerebytes ile PC'mi tarattığım zaman bir şey çıkmıyor. Sizden kullanan varsa, virüslü mü veya hakkında bir bilginiz var mı?
Aynı hatayı bugün ben de yaptım bilgisayarınızda bir sıkıntı çıktı mı ve hala programı kullanıyor musun?

Aynı hatayı bugün ben de yaptım bilgisayarınızda bir sıkıntı çıktı mı ve hala programı kullanıyor musun?

Hocam ben PC'yi satalı çok oldu, ama hatırladığım kadarıyla içim bir türlü rahat etmemişti gidip format atmıştım size de aynısını tavsiye ederim ama eğer benim kadar takıntılı değilseniz zaten bir arkadaş uğraşıp birçok detaylı tarama rehberleri paylaşmış konunun gerisinde onları yapabilirsiniz.

Aynı yazılım kurulduysa sorun yok. Kaspersky, ESET ve Sophos ile kapsamlı taramalar yapın, eğer yaptıysanız ve sonuç temiz ise endişelenmeyin. Ayrıca formatı kendiniz de atabilirsiniz tek gereken bir USB disk.
Aynı şeyi ben de bugün yaşadım ve Kaspersky ile 3 kez tarattım sonuç temizdi. Bu sonuçlara güvenebilir miyim ve şu ana kadar bilgisayarda anormallik yok.

Aynı şeyi ben de bugün yaşadım ve Kaspersky ile 3 kez tarattım sonuç temizdi. Bu sonuçlara güvenebilir miyim ve şu ana kadar bilgisayarda anormallik yok.

Ne olur ne olmaz USB ile detaylı tarama yapın derim eğer yaptıysanız ve bir şey çıkmadıysa rahat olabilirsiniz programı Autoruns ya da başka bir uninstaller ile kaldırın yeter.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı