DSDT Yama Sonrası Açılmama Sorunu

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Samsung NP550 model dizüstü bilgisayarımda macOS Sierra yüklü. Birkaç gün öncesine kadar sorunsuz kullanıyordum. En son dahili wifi kartını Atheros AR9280 ile değiştirdim, sorunsuz kullanıyordum.
En son DSDT patch başlığını okurken hadi ben de şu patchleri yapayım dedim. Videodaki gibi dosyaları çıkarttım, patchleri uyguladım. Sonra sistem güncelleştirmesi de vardı ve 10.12.5 güncellemesini de kurdum.

DSDT yama videosunu izlerken Clover Configurator'da DropOem yanında Generate Gstates ve Generate Pstates tiklerinin de işaretli olduğunu gördüm. Nedense onları da işaretledim. Sorunun nereden kaynaklandığı konusunda fikrim olmadığı için tüm detayları paylaşıyorum.
İşlemler bittikten sonra reboot ettim ancak tekrar sistemi açamadı. Sürekli bu sorun ile karşılaşıyorum.
10.12.5 Sierra USB ile boot edemiyorum. USB ile normal boot etmeye çalıştığımda AppleACPIPlatformExpert::start failed hatası ile kernel panic alıyorum. -x ile boot etmeye çalıştığımda ise
Kod:
Error allocating 0x23dc pages at 0x00000000007b000 alloc type 2
Error loading kernel cache (0xe)
Boot failed, sleeping for 10 seconds before exiting...
hatası alıyordum. EFI/CLOVER/drivers64UEFI içindeki OsxAptioFixDrv2-64.efi dosyasını EFI/CLOVER/driversOFF içindeki OsxAptioFixDrv-64.efi dosyası ile değiştirince bu sorun ortadan kalktı ancak yine AppleACPIPlatformExpert::start failed ile kernel panic sorunu devam ediyor.
VM virtualbox sayfasında 10.12.4 ve sonrasındaki güncellemeler geldikten sonra bu sorunun başladığı ve El Capitan yüklenince ortadan kalktığı gibi şeyler paylaşılmış ancak bende de geçerli midir bilemiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum. Tekrar sıfırdan kurulum yapmak çok zor geliyor.
AppleACPIPlatformExpert::start failed hatası ile kernel panic alıyorum.
Bu sorunu da çözdüm. DSDT fixmask kısmında işaretli tüm fix'leri kaldırınca boot edebildim USB kullanarak. HDD içindeki EFI bölüntüsünde bulunan Config.plist dosyasını Clover Configurator ile açıp ACPI kısmında DSDT.aml kutucuğunu boşalttım, o sonradan işaretlediğim şeylerdeki işaretlerle birlikte dropOEM kutucuğundaki tiki de kaldırdım. Kaydedip yeniden başlatınca
Kod:
apple8821Request[10514] Unsupported ioctl 221
satırından sonra takıldı. Ekrandaki diğer çıktıları taradığımda anormal bir mesaj göremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB ile açmayı başardıktan sonra ayarları eski haline getirmeme rağmen hatalar bitmiyor ve açılmıyor. Son çare olarak USB CLOVER klasörünü sabit diskteki EFI içine attım, tüm ayarlar sıfırlandı yani. Şimdi USB'siz de açılıyor ama tabi ne ekran kartı ayarlı, ne ses, her şey gitti. Şimdi tek tek tekrar uğraşacağım gibi görünüyor. Yine de çözüm bulabilecek olan olursa diye eski CLOVER dizininin yedeğini de almıştım. Hepsi için uğraşmak gözümde çok büyüyor. Ama en azından sistemi kurmak zorunda kalmamak da bir şeydir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı