DSG Amarok 2.0 TDI vs Jeep Compass 2.0 Limited

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Amarok'ların DSG şanzımanı var sanırım, biraz şüphe uyandırıyor. Compass'ler ise pek yaygın kullanılmadığı için yedek parça sıkıntısı çektirir mi diye düşündürüyor. Siz ne dersiniz?

Jeep Compass:
* Marka: Jeep
* Seri: Compass
* Model: 2.0 Limited
* Yıl: 2014
* Yakıt: Benzin + LPG
* Vites: Otomatik
* Motor Gücü: 156 hp
* Motor Hacmi: 1998 cc
* Çekiş: 4x2 (Önden Çekişli)

396931

Compass EuroNCAP testi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VW Amarok:
* Marka: Volkswagen
* Seri: Amarok
* Model: 2.0 TDi Highline
* Yıl: 2013
* Yakıt: Dizel
* Vites: Yarı Otomatik (DSG)
* Motor Gücü: 126 - 150 hp
* Motor Hacmi: 1801 – 2000 cm3
* Çekiş: 4x2 (Önden Çekişli)

396932

Amarok EuroNCAP testi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Amarok al düşünmeye bile gerek yok bunu. Ben yıllardır DSG kullanıyorum. 7 yıl servis garanti veriyor. Korkmana gerek yok.
Aslında aracı babama bakıyorum. Daha önceden manuel Amarok vardı, güzel araç ama otomatik istiyoruz. Amarok'ta da DSG olunca biraz düşündürüyor. 7 yıl garanti sonrası sorun çıkarır mı, kafa karıştıran konu bu. 20.000 TL gibi bir masraf çıkıyor sanırsam. Az bir para değil.
Biraz da pick-up'tan SUV'ye geçsek mi diye bir düşünce var kafamızda. Land Rover Freelander 2'lere de baktık ama pek iyi durmuyor. Çok yol yapmış ikinci elleri.

Amarok alma da ne alırsan al kardeşim. Onun kadar arıza yapan pick-up yok. Konfor istiyorsan Navara al. Yok ben araziciyim diyorsan diyorsan L200 al. Jeep Compass SUV sınıfı ve alınabilir lakin piyasası çok çabuk düşüyor diye biliyorum.

Amarok alma da ne alırsan al kardeşim. Onun kadar arıza yapan pick-up yok. Konfor istiyorsan Navara al. Yok ben araziciyim diyorsan diyorsan L200 al. Jeep Compass SUV sınıfı ve alınabilir lakin piyasası çok çabuk düşüyor diye biliyorum.
Uzun süre kullanmak için alacağız. Piyasasının düşmesi çok sorun değil o yüzden.

VW bakımlarını sürekli servisinde yaptırman halinde DSG'ye sadece işçilik ücreti alıp değiştiriyor. Daha sonra bugün parası ile 2000 TL gibi birşey alıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre kullanmak için alacağız. Piyasasının düşmesi çok sorun değil o yüzden.
Birden çok Volkswagen kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki, uzun seneler sorunsuz binilecek bir araç değil. Hele de otomatik olarak alacaksanız hiç bulaşmayın derim. Bir çok kere servis kapılarını aşındırdım 2015 model kullandım 2016 model kullandım ikisi de DSG şanzımandı. Daha uzun ömürlü otomatik şanzımanlar var. Benimki acı bir tecrübe idi bu herkese olacak diye de bir şey yok bu arada. Sadece kendi tecrübelerimi paylaştım şimdiden güzel günlerde binmenizi temenni ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben Pick-Up'ların içinde büyüdüm ve son 10 yılımı onlarla ilgili bilgi edinerek geçirdim ve bir otomobil forumu sahibiyim. Eğer sağlam olsun yıllarca bineyim masraf etmeyim dersen sana çok temiz araçlar bulabilirim eşte, dostta var. Ayrıca hem Pick-Up hemde SUV bir araç sahibiyim. Nissan Skystar var birde 2012 yılına kadar üretildi yenilerinde 2.5 dCİ motor var, öncekilerde 2.5 Dİ motor vardır çok dayanıklıdır, temizini bulursan evladiyelik olur. Yeni Pick'-Up'lara taş çıkartır düşünürsen aklında bulunsun. Bu arada manavgat'ta sana yardımcı olacak birilerinide bulabilirim istersen.
Şunu atlamışım tamam Amarok ile ilgili çok şikayet var çok sık arıza yapıyor olabilir ama SUV yerine her zaman Pick-Up öneririm, SUV'lar şehiriçinde ve şehirlerarası yollarda konfor sağlıyor ama bagajı çok yetersiz inan insan sığamıyor tatile, pikniğe vs gittiğinde kesinlikle bir Pick-Up aranıyor. Daha öncede kullanmış olduğunuzu göz önünde bulundurursak tekrar Pick-Up segmenti bir araç tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Ben Pick-Up'ların içinde büyüdüm ve son 10 yılımı onlarla ilgili bilgi edinerek geçirdim ve bir otomobil forumu sahibiyim. Eğer sağlam olsun yıllarca bineyim masraf etmeyim dersen sana çok temiz araçlar bulabilirim eşte, dostta var. Ayrıca hem Pick-Up hemde SUV bir araç sahibiyim. Nissan Skystar var birde 2012 yılına kadar üretildi yenilerinde 2.5 dCİ motor var, öncekilerde 2.5 Dİ motor vardır çok dayanıklıdır, temizini bulursan evladiyelik olur. Yeni Pick'-Up'lara taş çıkartır düşünürsen aklında bulunsun. Bu arada Manavgat'ta sana yardımcı olacak birilerinide bulabilirim istersen.
Şunu atlamışım tamam Amarok ile ilgili çok şikayet var çok sık arıza yapıyor olabilir ama SUV yerine her zaman Pick-Up öneririm, SUV'lar şehiriçinde ve şehirlerarası yollarda konfor sağlıyor ama bagajı çok yetersiz inan insan sığamıyor tatile, pikniğe vs gittiğinde kesinlikle bir Pick-Up aranıyor. Daha öncede kullanmış olduğunuzu göz önünde bulundurursak tekrar Pick-Up segmenti bir araç tavsiye ederim.
Teşekkürler :) Skystar'lar biraz eski, yeni bir model daha iyi olur. 2012 ve üstü.

Birden çok Volkswagen kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki, uzun seneler sorunsuz binilecek bir araç değil. Hele de otomatik olarak alacaksanız hiç bulaşmayın derim. Birçok kere servis kapılarını aşındırdım 2015 model kullandım 2016 model kullandım ikisi de DSG şanzımandı. Daha uzun ömürlü otomatik şanzımanlar var. Benimki acı bir tecrübe idi bu herkese olacak diye de bir şey yok bu arada. Sadece kendi tecrübelerimi paylaştım şimdiden güzel günlerde binmenizi temenni ederim.
Teşekkür ederim :) DSG'nin performansı iyi sayılır, güzel bir şanzıman aslında ama sorunları var işte. Bu kronik sorunlar dışında başka bir konforsuzluk yaşatıyor mu? Sert vites geçişleri falan gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı