DSL hattında bağlantı hatası

Michael Faraday

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kafayı yemek üzereyim artık. TurkNet ile konuştum, Türk Telekom'u gönderdiler. Sorunun modemden olduğunu söylediler. Bütçemi zorlayıp Keenetic Omni DSL N300 modemini aldım ama hala hata alıyorum. Bilgisayarın sorun giderme programında "DNS sunucunuz kullanılamıyor olabilir" yazıyor. Keenetic arayüz sayfasında kurulumda hata veriyor, baştan yapmamı söylüyor. El ile yapılandırma seçince "DSL hattı bağlantı hatası" yazıyor. Allah aşkına yardım edin bıktım artık.

Arkadaşlar, kafayı yemek üzereyim artık. TurkNet ile konuştum, Türk Telekom'u gönderdiler. Sorunun modemden olduğunu söylediler. Bütçemi zorlayıp Keenetic Omni DSL N300 modemini aldım ama hala hata alıyorum. Bilgisayarın sorun giderme programında "DNS sunucunuz kullanılamıyor olabilir" yazıyor. Keenetic arayüz sayfasında kurulumda hata veriyor, baştan yapmamı söylüyor. El ile yapılandırma seçince "DSL hattı bağlantı hatası" yazıyor. Allah aşkına yardım edin bıktım artık.

Modem kurulumunu doğru yaptın mı? Kullanıcı adı-şifre kısmını. Eğer doğru yaptıysan VDSL ayarlarında Gelişmiş PPPoE ayarlarına girip DNS kısımlarına DNS1, 2, 3 için sırayla 1.0.0.1, 1.1.1.1, 8.8.4.4 yazmayı dene.

Hocam internet babamın adına.Bana yanlış şifre gönderip gönderip durmuş.Kendim bir şekilde buldum.Şimdi tekrar denedim oldu. Seni de uğraştırdım kusura bakma.Teşekkürler yardımın için

Geri
Yukarı