Keenetic Omni DSL N300 "bağlantı yok hatası" nasıl çözülür?

Aydın Bekoğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
Türk Telekom müşteri hizmetleri sağ olsun çok yardımcı oldu. Rahat 5 dakika Wi-Fi ile alakalı sorunum yok demekle geçti zaten. Diyorum ki "modemin Ethernet ışığı turuncu yanıyor." hala Wi-Fi mi diyor. En son binanın içinden modeme gelen kablo ankastre bla bla dedim ondan sonra anladı. Bu sefer de "modeme gir kurulum yap, ağ sorunu gider falan" yaptırmaya kalktı. Diyorum kafasına göre bağlanıyor kafasına göre bağlanmıyor. Kurulum zaten var. Sabah kullandım yokkk. Sonra da "modem bozuktur bizden satın almak ister misiniz, istemezseniz başka modem temin edip deneyin" dedi :D
Neyse sorunumu gelirsek. Bu sabah sorun yoktu gayet rahat interneti kullandım. Sonra dışarı çıktım 4-5 saat. Tabii çıkarken fişleri çekip çıktım. Eve geldim fişleri taktım. Modem 20 dakika internete bağlanmadı. Ethernet ışığı sürekli turuncu yanmaya devam etti. Arada sabit turuncu kalıyor, arada hızlı hızlı veya yavaş yavaş turuncu ışık yanıp sönüyor. Son zamanlarda bu sorun çok artmaya başladı. Bu sorunu sürekli yaşıyorum bu arada. Modemi kapatmasam sorun yok bağlantı gitmiyor ta ki ayağım masaya değene veya masayı sallayana kadar. Bunları yapınca yine gidiyor. Bunlar hariç hiçbir sorunum yok :D işim garip olanı bu yani. Sorun ne? :/
Arada gün içinde mesela bir anda Ethernet ışığı yine turuncuya dönebiliyor. 4-5 kez modemi kapa aç yapmak zorunda kalıyorum internete bağlanmak için. Fotoğrafta görüldüğü üzere IP alıyor ama en üst kısımda "bağlantı yok hatası" diyor.
Bu sorun neden kaynaklı olabilir? Modemi geçen sene aldım 0. Keenetic Omni DSL N300 modeli. Sorunu bilsem çözüm üretmete çalışacağım. TT müşteri hizmetleri yardımcı olmuyor. "bizde IP alıyorsunuz bağlantı sağlam falan diyorlar."

bağlantı sorunu.png

Dün yine 25 dakika TT destek ile konuştum bana hala Wi-Fi, lan kablosu falan diyorlar. Bina içinden ankastreden gelen telefon kablosunu taktığım ışık turuncu yanıyor dememe rağmen. Haliyle sorun düzelmedi. Dün akşama doğru internetim yine gitti 15 dakika. 1 haftada 6 kez oldu ve çözüm sunamıyorlar bana Wi-Fi bağlantısı yap falan diyorlar.

Koca forumda bu sorunu veya çözümünü bilen yok mu abi? Geçen sene modem aldım ve bina içi tesisat yeniledim. Sorunu bilsem çözeceğim ama bilemiyorum? Her sene elektrikçiye 400-500 TL paramı vereceğim ben.

Şu anki hat bilgilerim.

1686289189073.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı