DSL kablo uzunluğu ne kadar etkiler?

Hasat112

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sorum şu modemi başka odaya taşımak istiyorum. Böyle olunca duvardan modeme gelen kablonun uzunluğuda 5-6 mt olacak. İndirme hızım ne kadar etkilenir? İntenet hızı 24 Mbit. Bu mesafede kopma vs. olur mu?

Teşekkür ederim. Peki 15 mt Ethernet kablosu yani modemden bilgisayara gelen kablo içinde durum aynı mı?

CAT kablo çoklayıcı ile 10+15metre iki LAN kablosu kullanımında bile 1megabitin yarısı kadar falan kayıp yaşadım. Kablolar sağlıklı ise sorun olmayacaktır.

İsmini vermeyeyim yasak olabilir bir Youtube kanalı 80 metre ile test yapmıştı 1 mbps kayıp olmuştu.

Benim evdeki belki 13-15 m arası hızda bir düşüş yaşamadım. Sıkıntı etme yani kablonu sadece elektrik hattından biraz uzak tut.

CAT kablo çoklayıcı ile 10+15metre iki LAN kablosu kullanımında bile 1megabitin yarısı kadar falan kayıp yaşadım. Kablolar sağlıklı ise sorun olmayacaktır.

Teşekkür ederim.

Hocam Ethernet kabloları daha kaliteli olduğundan çok uzun değilse bir şey olmaz. Modemi kablo kutusuna bağlayıp Ethernet kablosu çekin.

İsmini vermeyeyim yasak olabilir bir YouTube kanalı 80 metre ile test yapmıştı 1 Mbps kayıp olmuştu.

Ethernet kablosu çekersem gizleme vs. daha çok ugraş isteyecek, eğer olursa hem kısa olmasından hem fazla ugraş gerektirmediği için DSL kablosunu uzatmak istedim. Hangisi daha verimli olursa onu yaparım artık.

Geri
Yukarı