DSL kablosu modemle kullanılabilir mi?

owsiber

Femtopat
Daha fazla  
Modeme DSL kablosu takıp kullanıyorum CAT6 kabloya RJ11 jack çakıp DSL prize takıp modemle kullanabilir miyim? Kullanırsam çok fark eder mi? Ankastereye 35Mbps download geliyor daireme 20 download geliyor. Margin değerleri çok kötü bir işe yarar mı?

Modeme DSL kablosu takıp kullanıyorum CAT6 kabloya RJ11 jack çakıp DSL prize takıp modemle kullanabilir miyim? Kullanırsam çok fark eder mi? Ankastereye 35Mbps download geliyor daireme 20 download geliyor. Margin değerleri çok kötü bir işe yarar mı?
Ankastreden modeme hız düşüyorsa iç tesisatı yenilemeniz lazım hocam. Bunun için bir CAT kablo alıp modemden ankastreye kadar çekmeniz lazım. Mevcut kablonuzu biliyorsanız regletteki o porta bir krone pensesiyle çakarsınız. Bilmiyorsanız elektrikçilerde bili bili diye bir cihaz var onu kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu çektiğiniz CAT kablonun daire içindeki ucuna ise dediğiniz gibi RJ-11 jack çakarsınız. Ama dikkat etmeniz gereken nokta reglete hangi çift çakıldıysa daire içerisinde de aynı çifte jack çakmanız lazım.

Ankastreden modeme hız düşüyorsa iç tesisatı yenilemeniz lazım hocam. Bunun için bir CAT kablo alıp modemden ankastreye kadar çekmeniz lazım. Mevcut kablonuzu biliyorsanız regletteki o porta bir Krone pensesiyle çakarsınız. Bilmiyorsanız elektrikçilerde bili bili diye bir cihaz var onu kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu çektiğiniz CAT kablonun daire içindeki ucuna ise dediğiniz gibi RJ-11 jack çakarsınız. Ama dikkat etmeniz gereken nokta reglete hangi çift çakıldıysa daire içerisinde de aynı çifte jack çakmanız lazım.

Hocam daire tesisatı çok kötü ama şu an yenileme şansım yok maalesef onun yerine modem ile priz arasına düşündüm. Bir de şu konuyu anlayamadım mesela ben ankastreden CAT6 çektim diyelim bunu priz olmadan direk modeme mi takacağım yoksa arada şimdiki gibi priz olacak başka bir kabloyu prize takıp mı modeme takacağım?

Hocam daire tesisatı çok kötü ama şu an yenileme şansım yok maalesef onun yerine modem ile priz arasına düşündüm. Bir de şu konuyu anlayamadım mesela ben ankastreden CAT6 çektim diyelim bunu priz olmadan direk modeme mi takacağım yoksa arada şimdiki gibi priz olacak başka bir kabloyu prize takıp mı modeme takacağım?
Modem ile priz arasındaki kabloyu yenilemenin pek bir etkisi olacağını sanmıyorum hocam. Sonuçta ankastreden modeminize kadar yaşanan hız kaybının tek sebebi kısacık o kablo değil ya. Burada önemli olan ankastreden prize kadar gelen kablo çiftinin kalitesi ve durumu. Şu an tesisatı yenileme şansınız yoksa kendi kafanızdaki planı da uygularsınız ama dediğim gibi çok bir etkisi olmaz.

Ankastreden dairenize çektiğiniz kabloyu doğrudan modeme takabilirsiniz araya priz sokmanıza gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı