DSL telefon kablosunu CAT6 ile değiştirmek

nereden açacağım telefonlamı arayacağım?

Bana da yardımcı olabilir misiniz?

Bana da yardımcı olabilir misiniz?
100 metre oldukça uzun bir mesafe. Cat6 için bile 100 metreden sonrası için hız konusunda bir garanti verilmiyor. Ama bu durum Ethernet bağlantısı için geçerli. DSL hattı farklı bir sistem. Cat6 kablo denenebilir. Fakat bu konuda kesin bir şey söylenemez.

Performans kaybından kastınız nedir? Modem bilgisayar arası kablo arıyorsanız cat6 öneririm birkaç kişi cat 7 falan satıyor aliexpress'te ne kadar doğru bilememe ama o kabloları takdığınızda -sorunsuz ürün alırsanız tabiki- performans kaybı zaten yaşamazsınız. Tek bir şekilde yaşayabilirsiniz oda Türknet verdiği hızı azaltırsa. Ancak 100 metre çok uzun...

Öncelikle Bina girişinde ki ankastreye en yakın olan abone ile hat değerlerinizi karşılaştırın. Bizim SNR değerlerini görürseniz ağlayabilirsiniz.

Ankastreden çekeceğim. Telefon hattı yok oturduğum dairede. Bilgisayar modem arası değil. benim hızım 100 metrede kabloda kaça düşer.
Anladım teşekkürler. Normal telefon kablosu alsam daha kötü olur herhalde hız. 34 geleceğine 8 falan mı gelir.

Şahsen çok bir düşüş olacağını düşünmüyorum. Ama düşüş olur çünkü mesafe uzun. Kaç gelir bilemeyiz ama 4'te birini de almazsın diye düşünüyorum.

Şahsen çok bir düşüş olacağını düşünmüyorum. Ama düşüş olur çünkü mesafe uzun. Kaç gelir bilemeyiz ama 4'te birini de almazsın diye düşünüyorum.
16 alsam bile yeter bana ping olmasın yeter

Gecikme(ms) 8 olması ping yaparmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…