DSÖ maymun çiçeği virüsü yüzünden acil olarak toplanacak

Ben dsö vb kuruluşlara inanmıyorum artık, çoğu kendi elleriyle hazırladıkları virüsü medya ile korku pompalayarak yayıyorlar sonra aşı, ilaç üstünden parayı buluyorlar gerçi paraya o kadar da ihtiyaçları yok ama amaç insanları sömürmek zaten, bill abimde geçen sene demişti "yeni salgınımız çiçek virüsü olacak" diye. Gülüyorum sadece :)

Cinsel ilişkiye girmediğiniz sürece bulaşmıyor diye biliyorum bu hastalık.

Yanlışsam düzeltin lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulaşıcılığı düşük olan bir virüs. Covid-19 gibi hızlıca bulaşması çok muhtemel değil ki zamanında böyle ufak salgınlar oldu. Ondan dolayı endişe edilecek bir şey yok, şu anlık.

İlerisi için ne gösterir bilemeyiz ama şu anki durumda çok bir şey olacağını sanmıyorum. İnsanlar öyle bir hale gelmiş ki daha önceden olan ve umurlarında olmayan olaylara çok önem vermeye başlamışlar. Sosyal medyanın kötü etkilerinden birisi bu olabilir.

Her ne kadar çok tehlikeli bir virüs olmasa da sıkıntılı bir virüs normal çiçek hastalığı kapmıştım eskiden fazlasıyla kaşındırıyordu ve uyutmuyordu bu da muhtemelen benzerdir.

İnternette her ay böyle virüs haberleri çıkıyor. Yok Afrikada falanca virüsü varmış covidden daha bulaşıcıymış yok koreden virüs geliyormuş çok kötüymüş. Genellikle bu virüsler gerçek olsa dahi sadece komşu birkaç ülkeye yayılıyorlar. Bunun da böyle bir şey olduğunu düşünmedim değil.

Coronavirus’ten bile daha sıkıntılı bir virüs yolda. Umarım kontrol altına alınır. Cildin görünümüne kadar etkiliyor gibi görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aşı karşıtları bunun da komplo olduğunu yazmaya başlamış bile.
Covid etkisi yaratmaz bence. Yani inşallah. Verilere değil, umuda dayanarak yorum yaptım.

Geri
Yukarı