DSR açınca HZ azalması

slmnblvck

Hectopat
Makaleler
1
1080P monitörde OC yaparak 78 HZ'e ayarladım fakat DSR açınca 60HZ'e düşüyor. 60 ile 78 HZ farkı net bir şekilde hissettiriyor kendini. Soru şu ki DSR açınca HZ azalması normal mi ? Böylemi olması mı gerek yoksa bilemediğim bir şeyler daha var ?

DSR, kullanıcı tarafından yaratılan özel çözünürlük ve özel tazeleme hızlarını iptal ediyor. Yani ya onlar ya da DSR. Eski sürücülerde buna da müdahale etmenizi sağlayan bir takım "heck"ler mevcuttu ama yeni sürücülerde bunu da kapattılar diye biliyorum.

Zaten DSR'ın size vereceği 1440p, 4K gibi çözünürlüklerde 78Hz'in üzerini ancak CS:Go gibi oldukça eski oyunlarda görebilirsiniz diye düşünüyorum.

DSR, kullanıcı tarafından yaratılan özel çözünürlük ve özel tazeleme hızlarını iptal ediyor. Yani ya onlar ya da DSR. Eski sürücülerde buna da müdahale etmenizi sağlayan bir takım "heck"ler mevcuttu ama yeni sürücülerde bunu da kapattılar diye biliyorum.

Zaten DSR'ın size vereceği 1440p, 4K gibi çözünürlüklerde 78Hz'in üzerini ancak CS:Go gibi oldukça eski oyunlarda görebilirsiniz diye düşünüyorum.

Hangi sürücü ve ne gibi müdahale yapılıyor?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı