DSR ile native çözünürlük aynı kalitede mi?

Daha fazla  
Merhaba, 1080P 144Hz monitörüm var. DSR ile 2K veya 4K oyun oynayabilirim, ekran kartım yeterli (RTX 2080). Peki DSR ile 2K yaparak oynamaktaki kalite ile gerçek 2K monitörde oynamak aynı kalitede mi? Monitörde değişmeli miyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, DSR görüntüyü 2K olarak işleyip tekrar 1080p çözünürlüğe indirir zira monitör desteklemediğinden o çözünürlüğü göstermek imkansızdır. İyi ayarlanmışsa biraz kenar yumuşatmaya katkı sağlayarak görüntü kalitesini hafiften yükseltir diyebiliriz ancak ne olursa olsun gerçek 2K ile kıyaslanamaz.

DSR sadece görüntünün çözünürlüğünü yükseltiyor. Eğer 2K veya 4K görüntü verebilen bir monitörün yoksa pek tavsiye etmem. Bulanık bir görüntü alırsın ve FPS kaybı yaşarsın. Görüntü kalitesi gerçekte 4K monitör ile aynı olur fakat bunu 1080p monitörde fark edemezsiniz.

DSR açıp ekran görüntüsü almayı deneyin ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Aldığınız ekran görüntüsünün çözünürlüğü kalite kaybı olmadan 4K olacaktır.

Eskideno sekilde kullaniyordum bir kac ay once Chg70 alip native kullanmaya basladigimda farkini anladim,uzaktan yakindan alakasi yok degil,tabi ki yakin ama native netligi ve keskinligi soz konusu degil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı