DTS: X Ultra connect external speakers nasıl aktif edilir?

impedance

Femtopat
Daha fazla  
Kullandığım laptopta DTS: X Ultra gibi bir özellik bulunuyor bu ses özelliğini nasıl aktif edebilirim? Nasıl bir işe yaradığını da bilmiyorum açıkçası.

Dosya Ekleri

• dts.PNG
    dts.PNG
    1,1 MB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Asus TUF marka laptop kullanıyorsanız hayati bir yazılım olduğunu söyleyebilirim. Normalde ses çok az çıkarken bu yazılımla birlikte farklı modlarda daha yüksek ve kaliteli ses elde edebiliyorsunuz. Her şey ona göre optimize ediyor. Mesela "Voice" modunda konuşma sesi daha şiddetli çıkarken "Shooter" modunda oyunda mermi sesleri gibi dış sesler öne çıkıyor. "Music" modunda ise daha dengeli mesela.

Çözmek için şunu uygulayabilirsiniz: Çözüm
Eğer düzelmezse ikinci seçenek: Çözüm 2

Asus TUF marka laptop kullanıyorsanız hayati bir yazılım olduğunu söyleyebilirim. Normalde ses çok az çıkarken bu yazılımla birlikte farklı modlarda daha yüksek ve kaliteli ses elde edebiliyorsunuz. Her şey ona göre optimize ediyor. Mesela "Voice" modunda konuşma sesi daha şiddetli çıkarken "Shooter" modunda oyunda mermi sesleri gibi dış sesler öne çıkıyor. "Music" modunda ise daha dengeli mesela.

dediklerini uyguladım fakat dts:x hala yukarıdaki gibi

Ek bilgi vereyim. Microsoft store'dan dts sound unbound indirirseniz hem kulaklıkla hem de hoparlörle uzamsal sesi aktif edebilirsiniz 👍

Ek bilgi vereyim. Microsoft store'dan dts sound unbound indirirseniz hem kulaklıkla hem de hoparlörle uzamsal sesi aktif edebilirsiniz 👍
dts:x ultrayı etkinleştirebildim fakat bunun ne işe yaradığını anlayamadım
şu da var dtsi kapatmak istesem kapatamıyorum csgo eski dtssiz sesine alışmışım çok boğuk geliyordu sesi eski sesine de dönmüyor dtsi kapatmak falan fayda etmiyor

Son düzenleme:
dts:x ultrayı etkinleştirebildim fakat bunun ne işe yaradığını anlayamadım
şu da var dtsi kapatmak istesem kapatamıyorum csgo eski dtssiz sesine alışmışım çok boğuk geliyordu sesi eski sesine de dönmüyor dtsi kapatmak falan fayda etmiyor
Açıkladım üstte ama... DTS'li sese alışmanız daha iyi olur düşüncesindeyim. DTS'siz olan çok kötü asıl. CSGO'yı shooter modundayken oynayın. Belki daha çok keyif alırsınız. Olmadı Automatic modda bırakın. Internal Speakers yazısının üstündeki butona tıklasanız dts kapanıyor ve eski haline dönüyor, dönmesi lazım.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Açıkladım üstte ama... DTS'li sese alışmanız daha iyi olur düşüncesindeyim. DTS'siz olan çok kötü asıl. CS:GO'yı shooter modundayken oynayın. Belki daha çok keyif alırsınız. Olmadı Automatic modda bırakın. Internal Speakers yazısının üstündeki butona tıklasanız DTS kapanıyor ve eski haline dönüyor, dönmesi lazım.

Eki Görüntüle 1117455

Maalesef dönmüyor yani bu ses efektleri falan kapanıyor fakat boğuk basslı bir ses haline geliyor

DTS:X Ultra nın olayı sanal surround değil mi? Sadece DTS:X Ultra yüklü olduğunda uzamsal seste hoparlörlerde etkinleştirilmiyor bende illa sound unbound yüklemek gerekiyor. Sizde de öyle mi?
Adsız.jpg
@atomhuro

Geri
Yukarı