Çözüldü DTS X Ultra "please connect external speakers" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

II.Wilhelm

Hectopat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Meslek
König
Merhaba. DTS X Ultra programına girdiğimde please connect external speakers hatası alıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim? Acer True harmony de sürekli müzik seçeneğinde duruyor.

Bilgisayar: Acer Nitro 5 515 55.

@Alfa Prime

Son düzenleme:
Çözüm
1697139595207.png

Çözüm: Acer'ın resmi driver sayfasındaki güncel sürücü dosyasının indiriyoruz.

C:\Users\Oturum\Downloads\Audio_Realtek_6.0.8981.1_W10x64_A\Audio_Realtek_6.0.8981.1_W10x64\Win64\ThirdParty

1697139747178.png

Adımları uygulayarak sorun çözüme kavuşturulmuştur.
Extra olarak.

1697139881225.png

İle de sorunu çözebilirsiniz.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorun Realtek sürücüsüymüş. Aygıt yöneticisinden Realtek ve Dts ile ilgili herşeyi kaldırıp Acer ın sitesinden en eski Realtek sürücünden başlayıp hepsini denedim ve şimdi çalışıyor. Ayrıca Realtek sürücüsü kurarken sistem belirtilen yolu bulamadı hatası veriyorsa sürücü dosyalarını D sürücüsüne atıp tekrar deneyin.

TeamViewer adresi paylaşırsanız, yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam merhaba bu ses kartı yükle sil yapa yapa beynim iyice bulandı. Bildiğimide bana unutturdu rica etsem pc me bağlanıp yardımcı olurmusunuz. @Alfa Prime

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorun Realtek sürücüsüymüş. Aygıt yöneticisinden Realtek ve Dts ile ilgili herşeyi kaldırıp Acer ın sitesinden en eski Realtek sürücünden başlayıp hepsini denedim ve şimdi çalışıyor. Ayrıca Realtek sürücüsü kurarken sistem belirtilen yolu bulamadı hatası veriyorsa sürücü dosyalarını D sürücüsüne atıp tekrar deneyin.
Hocam biraz geç oldu ama bende işin içinden çıkamadım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı