Dual 1660S yükte 70-80 derece

shihura

Hectopat
Daha fazla  
Benimle sistemi benzer olan bir arkadaşım var. FiveM, Metin2, Photoshop, Spotify bir sürü şey açık ve ekran kartı derecesi 38 derece. Dün sadece Google, Spotify açıkken 55 60 dereceleri gördüm. Oyuna girince 70 80'e dayanıyor.

Ekran kartı: ASUS Dual 1660 Super.
İşlemci: Ryzen 5 3500.
Kasa: Corsair Spec-Delta

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimle sistemi benzer olan bir arkadaşım var. FiveM, Metin2, Photoshop, Spotify bir sürü şey açık ve ekran kartı derecesi 38 derece. Dün sadece Google, Spotify açıkken 55 60 dereceleri gördüm. Oyuna girince 70 80'e dayanıyor.

Ekran kartı sizde ne kadardır var termal macunu eskimiş olabilir.

ASUS Dual serisi soğutma sıkıntılıydı sanırım EVO ile çözdüler ama bir temizlemeyi deneyin ve termal macun yenileyin.

Sıcaklıklarda o kadar kötü değil içinizin rahat olması için söylüyorum ama sıcaklıklar normal bir 1660 Super'e göre bir tık fazla gibi.

Oyunda FPS sabitleyin ve bir de öyle deneyin. Bazı oyunlarda çok yüksek FPS nedeniyle kart ısınabiliyor. Bir arkadaşın başına gelmişti.

Ekstra fanı vardır veya fan ayarı farklıdır. Kasalar aynı mı?

Kasanın hava akışı kötü. Pollux sistemde Palit 1660 Super GP OC kullanıyorum ve kendim OC yapmama rağmen yük altında 72, boşta 39 derece.

Kasa Aerocool Airhawk Duo, Ekran kartı Zotac GTX 1660 Super, çok iyi bir kart değil, boşta 36 derece, yükte 75 ile çalışıyor sabit, 77 olduğunu hiç görmedim, kıyas açısından yazayım dedim.

test oyunlarım,

Mafia 2 Def Edition
RDR2 Online
GTA 5

R6 gibi oyunlarda 60-65 derecelerde geziyorum ama kart full kullanılmıyor tabi, kendime özgü bazı ayarları kıstığım için.

Ek not: FPS i daima sabitlerim, 144 üzerine hiç çıkarmam ki, zaten üstte yazdığım oyunları 60 üzeri fazla FPS alamıyorum.

Sistem elime geçeli yaklaşık 2 ay oldu.

Yardım edebilecek var mı ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı