Dual boot 2. işletim sistemi nasıl silinir?

Onur Yalçın

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4 gb
SSD veya HDD modeli
240 gb ssd
Dual boot ile PC'me Linux Mint kurmuştum sonra sıkıldım ve Android'e geçtim. Ardından Android ile istediğim uygulamaları açamadığım ve SSD de yer kalmadığından Dual bootu silip sadece Windows 10 ile devam etmek istiyorum. Yalnız sorun şurada ki Dual boot için ayırdığım 42 GB disk alanını biçimlendirmeme rağmen. Fotoğraftaki gibi halen daha BIOS'tan boot menüsüne geldiğimde işletim sistemleri duruyor. Windows 10 dışında bir işletim sistemi seçtiğim zaman işletim sistemleri hata veriyor. Ve de disk yöneticisine girdiğim zaman Dual boot için ayırmış olduğum 42 GB'lık bölümü C veya D sürücüsü ile birleştiremiyorum. Üstünde sağlam (EFI sistem bölümü) yazıyor size sormak istediğim soru.

1: Nasıl 42 GB'lık disk bölümünü C veya D sürücüsü ile birleştiririm?
2: Nasıl BIOS'ta boot bölümündeki işletim sistemlerini kaldırırım?

20220309_174340.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Çalıştır kısmına "MSConfig" yazınız.
2. önyükleme
3. o kısımda kurulu olan işletim sistemleri vardır silmek istediginiz işletim sistemine tıklayarak sag alt kısımda bulunan sil kısmına tıklayınız.

1. çalıştır kısmına "MSConfig" yazınız.
2. önyükleme.
3. o kısımda kurulu olan işletim sistemleri vardır silmek istediginiz işletim sistemine tıklayarak sag alt kısımda bulunan sil kısmına tıklayınız.

Önyükleme kısmında Windows 10'dan başka işletim sistemi gözükmüyor (biçimlendirmeden önce de öyleydi) ama BIOS'tan boot sekmesine girince fotoğraftaki gibi hepsi gözüküyor silsem bile 42 GB'lık yeri disk yöneticisi ile C veya D sürücüsüyle birleştiremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı