Çözüldü Dual boot Linux'ta Windows'taki oyun nasıl oynanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Windows'taki Steam açılmıyor bundan dolayı da GTA 5'i de açamıyorum ne yapmalıyım?

Linux Steam yükle. Ardından Steam ayarlarından sürücü ekleme kısmından GTA 5'in kurulu olduğu diski ekleyin. Otomatik GTA 5'i görür zaten. Sürücü ekleme kısmından diskin gözükmesi için öncelikle diski bağlamanız gerekli haberiniz olsun.

Ek olarak Steam sitesindeki .deb sürümünü kullanma onun yerine apt paket yöneticisini kullanarak terminalden indir. Software mağazasındaki sürüm flatapk diye hatırlıyorum. O da ek ayarlamalar gerektiriyor.
Windows'taki Steam açılmıyor bundan dolayı da GTA 5'i de açamıyorum ne yapmalıyım?

Linux Steam yükle. Ardından Steam ayarlarından sürücü ekleme kısmından GTA 5'in kurulu olduğu diski ekleyin. Otomatik GTA 5'i görür zaten. Sürücü ekleme kısmından diskin gözükmesi için öncelikle diski bağlamanız gerekli haberiniz olsun.

Ek olarak Steam sitesindeki .deb sürümünü kullanma onun yerine apt paket yöneticisini kullanarak terminalden indir. Software mağazasındaki sürüm flatapk diye hatırlıyorum. O da ek ayarlamalar gerektiriyor.

Çözüm

Ek olarak Steam sitesindeki. Deb sürümünü kullanma onun yerine apt paket yöneticisini kullanarak terminalden indir. Software mağazasındaki sürüm flatapk diye hatırlıyorum. O da ek ayarlamalar gerektiriyor.

GTA'nın kurulu olduğu diski ekledim ama kendisi yeni bir steamlibrary klasörü oluşturuyor.

O zaman hocam GTA indirmeyi başlatın. Biraz devam ettikten sonra Steam'i kapatıp GTA'yı oraya kopyalayın. Sonra tekrar açın Steam'i. Kurulum dosyalarını algılayacaktır. Ondan sonra tıklayıp oynayabilirsiniz.

GTA'nın kurulu olduğu diski ekledim ama kendisi yeni bir steamlibrary klasörü oluşturuyor.

Linux'un GTA desteği yokmuş CS:GO sorunsuz bir şekilde yüklendi teşekkürler.

Proton ile çalıştırabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı