Dual Boot Sistemde Windows 10 Kurulu SSD Kullanım Dışı Kalma Sorunu

selcukoguz

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Maden Mühendisi
500 GB SSD (Windows kurulu), 1 TB HDD'ye sahibim. Windows 10 kullanıyorum.

Yeni bir 500 GB HDD alip Windows 7 kurmak istedim. Fakat PC gormedi. BIOS'ta hatta aygit yoneticisinde goruluyordu fakat disk yonetimi kisminda gorunmuyordu. Aldigim Vatan Bilgisayar'a goturdum orada Windows 7 kurulu bir makineye taktilar sorunsuz calisti. Eve geldim HDD'yi gordu.
Yeni HDD'ye Windows 7 kurdum. Baslattim ve ilk acilista butun HDD'leri goruyordu. Bir kere makineyi yeniden baslatip tekrar Windows 7'de actim ama Windows 10 kurulu SSD'yi bicimlendirilmemis sekilde gordu. (Altinda doluluk bari olmamis sekilde, icine giremiyorsun SSD'nin)

Makineyi yeniden baslattigimda Windows 10'u acmak istedigim zaman acamiyorum. Windows'un 4 renkli acilis ekraninda makine takili kaliyor. Ama Windows 7'yi aciyor.

Butun HDD'leri cikarip sadece Windows 10 kurulu SSD'yi acmaya calisiyorum fakat ayni sekilde donup kaliyor. Yani onceden yeni aldigim HDD'yi gormezdi, simdi goruyor ama bu sefer de ilk Windows 10 kurulu SSD'yi gormez oldu.

Ne yapmam lazim arkadaslar?
  • i7 6700
  • MSI M5
Not: Fiziksel sikinti yok. Kablolari vs. kontrol ettim herhangi bir sorun yok. Windows ve BIOS ile alakali gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı