Dual Boot Winsetupfrom USB nasıl Linux kurulur?

Levgae.jar

Hectopat
Yer
Ankara
Selam bu konuyu araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım WinSetupFromUsb 1.10 sürümü üzerinden Linux Mint kurmak istiyorum, resimden anlaşılacağı üzere Windows 10'da kurmaktayım, 2 panel olarak gelen bu ekrandan Linux Mint Mate kurmak istiyorum neler yapmalıyım? Yardımlarınız için teşekkürler.

1665772873509.png

Son düzenleme:
Selam bu konuyu araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım WinSetupFromUsb 1.10 sürümü üzerinden Linux Mint kurmak istiyorum, resimden anlaşılacağı üzere Windows 10'da kurmaktayım, 2 panel olarak gelen bu ekrandan Linux Mint Mate kurmak istiyorum neler yapmalıyım? Yardımlarınız için teşekkürler.

Eki Görüntüle 1543966
Bu ayarlarda abort de başlat.

Linux Mint USB'si hazır olunca bilgisayarı o USB ile başlatın.
"Try Linux Mint" ile canlı modda açın.
Masaüstü gelince install Linux Mint simgesine tıklayip kurulumu başlatın.
Dil seçimi, klavye seçimi falan yapıp kurulum seçeneklerine gelince "Linux Mint'i Windows'un yanına kur" seçeneği ile devam edin.

alttaki tuş abort yazıyor.
Abort "iptal et" demek.

Linux Mint Mate kalıbını indirin.
Ya USB'ye Ventoy kurup Mint kalıbını direkt USB'ye atın ya da kalıbı Rufus ile yazdırın.

Ventoy ile denediğimde sorunla karşılaştım ISO'ları USB'ye atmam sonucunda Ventoy ile kurulum ekranına gelemedim sadece bir alttan tire ( _ ) vardı yanıp sönüyordu bu yüzden Ventoy kullanmıyorum.

Linux Mint USB'si hazır olunca bilgisayarı o USB ile başlatın.
"Try Linux Mint" ile canlı modda açın.
Masaüstü gelince install Linux Mint simgesine tıklayip kurulumu başlatın.
Dil seçimi, klavye seçimi falan yapıp kurulum seçeneklerine gelince "Linux Mint'i Windows'un yanına kur" seçeneği ile devam edin.

Abort "iptal et" demek.
Evet iptal etmesi gerek. Başlat yazmışım yanlışlıkla. Rufus ya da VT kullansa daha iyi olur.

Ventoy ile denediğimde sorunla karşılaştım ISO'ları USB'ye atmam sonucunda Ventoy ile kurulum ekranına gelemedim sadece bir alttan tire ( _ ) vardı yanıp sönüyordu bu yüzden Ventoy kullanmıyorum.
Rufus dene. Kullandığın program çok karışık.

Rufus:

Evet iptal etmesi gerek. Başlat yazmışım yanlışlıkla. Rufus'ya da VT kullansa daha iyi olur.

Rufus dene. Kullandığın program çok karışık.

Çoklu işletim kurma konusunda eğer ki kullandığım program işe yaramazsa tekrardan yardım alarak kurmayı deneyeceğim. Ventoy'u yani şu anda Rufus gibi tek ISO yazılabilen uygulamaya ihtiyacım yok.

Arkadaşlar gunaydin Mint'e gectim fakat klavye ve dili duzeltemiyorum kurulumda sadece Linux sectim baska bir şey yapmadim ne yapmaliyim
Screenshot at 2022-10-15 06-18-34.png

Son düzenleme:
Çoklu işletim kurma konusunda eğer ki kullandığım program işe yaramazsa tekrardan yardım alarak kurmayı deneyeceğim. Ventoy'u yani şu anda Rufus gibi tek ISO yazılabilen uygulamaya ihtiyacım yok.

Arkadaşlar gunaydin Mint'e gectim fakat klavye ve dili duzeltemiyorum kurulumda sadece Linux sectim baska bir şey yapmadim ne yapmaliyimEki Görüntüle 1544215
Bu canlı mod. Kurduysanız sistemi normal diskten yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı