Dual boot yapmak mantıklı mı?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
RAM
Kingston DDR3 16 GB 1600 MHz Ram 8x2
SSD veya HDD modeli
Lunatic Elite 256GB+HI-LEVEL128 GB SSD+500+500HDD
Ekran kartı
GTX 1050Tİ
Anakart
asus h81m-p plus
İşlemci
Intel Core i5-4570, 3200 MHz
Valorant oynamak için Windows 8.1 kurdum ama Xbox Game Pass vs. gibi uygulamaları kullanamıyorum bu yüzden Valorant harici oyunları oynamak için Windows 10 kuracağım Dual boot diye bir şey gördüm yapmak mantıklı mı?

Zararı var mıdır?

Nasıl yapılıyor acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayar performansım düşer mi?

Windows 10 kurarken şu anki işletim sistemi silinir mi?

Sistemim yeter mi yani yorar mı sistemi.

Mesela ben Windows 8.1 çalıştırırsam arkada Windows 10 çalışır mı arka plan uygulaması gibi vs.

Ben şu an Valorant'ta 220 230 FPS civarı alıyorum bu FPS düşer mi?

Fazla soru sordum ama kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 26
Valorant'ı Windows 10'da oynamamanın sebebini çok merak ettim :) her ayrı boot yani Windows sürümü ayrı driverlara da sahiptir. Her donanımını farklı etkileyecektir. Bu da FPS ve performans farklılıklar illaki yaşatacaktır. Ama Valorant Windows 10'da sorun vermiyor. Aksine Windows 10 oyunlar konusunda daha iyi performans sağlayacaktır diye düşünüyorum. Zaten düşük bir FPS değeri değil bahsettiğin. Daha da artma şansı var Windows 10'da.

Nedenini bilmiyorum ama Valorant'ta 60 FPS falan alıyorum Windows 10'da ama Windows 8'de 200 250 falan alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'da detaylı rehberler mevcut onlar ile ilerleyebilirsiniz.

Hocam yanlış bir şey yaparsam ne olur?

Nedenini bilmiyorum ama Valorant'ta 60 FPS falan alıyorum Windows 10'da ama Windows 8'de 200 250 falan alıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yanlış bir şey yaparsam ne olur?
Dosyalarınız ve işletim sisteminiz silinir sildiğiniz diske bağlı olarak yeniden kurmanız gerekir.

Hocam 60fps nerde 200 nerde, bi ayar vardır oyun içinde ya da nvidia denetim masasında. Sabitlemiştir onu 60'a. vsync açık mı kabalı mı acaba baktınız mı buna?

Hocam 60FPS nerede 200 nerede, bir ayar vardır oyun içinde ya da NVIDIA denetim masasında. Sabitlemiştir onu 60'a. V-Sync açık mı kabalı mı acaba baktınız mı buna?

Hocam tek tek baktım her şeyi yaptım format bile attım en son düzelmeyince çareyi bunda buldum.

Deniyorum şu an aklıma takılan bir şey var ama inşallah olmaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı