Dual Boot'da Windows'a geçince saati geriye alıyor

Ercan Umut

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Dual Boot'la Ubuntu kullanıyorum. Ubuntu'dan Windows'a her geçtiğimde saati geriye alıyor. Aşağıdaki linkteki yöntemlerin ikisini de denedim ama sonuç değişmedi.
Bunu düzeltmenin başka bir yolu var mıdır?

1:Çözüldü: Windows ve macOS Dual Boot Saat Sorunu
2: BIOS pili bitmiş olabilir
3:alıntıdır)
Zaman kayması yaşanıyor. Çünkü Windows eski Greenwich zamanını temel alıyor Ubuntu ise yeni olan UTC'yi. Düzeltmek için kayıt defterinde birkaç ayar yapmanız gerek.

Yeni not sayfası açın ve şunu kopyalayıp yapıştırın:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation] "RealTimeIsUniversal"=dword:00000001

Ardından dosya uzantısını .reg olacak şekilde değiştirin. Ve bu dosyayı çalıştırın.

1:Çözüldü: Windows ve macOS Dual Boot Saat Sorunu
2: BIOS pili bitmiş olabilir
3:alıntıdır)
Zaman kayması yaşanıyor. Çünkü Windows eski Greenwich zamanını temel alıyor Ubuntu ise yeni olan UTC'yi. Düzeltmek için kayıt defterinde birkaç ayar yapmanız gerek.

Yeni not sayfası açın ve şunu kopyalayıp yapıştırın:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation] "RealTimeIsUniversal"=dword:00000001

Ardından dosya uzantısını .reg olacak şekilde değiştirin. Ve bu dosyayı çalıştırın.
1: Buradakini yapmıştım
2: 1 yıllık bir PC.
3: Burada yazanı anlamadım.

Attığım linkte zaten sizin yazdıklarınızı da anlatmış. Hepsini yaptım ama bir değişiklik yok. Hâla geriye atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı