Dual Channel RAM sonrası sinyal yok sorunu

staffan

Kilopat
Yer
Maltepe
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Merhabalar, kendime bir PC topladım fakat çok garip bir sorun yaşıyorum yardımınıza ihtiyacım var. RAM'leri Dual Channel olarak kullanmak istediğim zaman PC bir süre çalışıyor ve sonrasında sinyal yoka düşüyor, reset atsam da açılmıyor. Sinyal yokta kalıyor ama diğer slotlara takınca sorunsuz çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Anakart: ASUS Prime B350 PLUS
  • RAM: Corsair Vengeance Red 2400MHz 2x4 kit

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, kendime bir PC topladım fakat çok garip bir sorun yaşıyorum yardımınıza ihtiyacım var. RAM'leri Dual Channel olarak kullanmak istediğim zaman PC bir süre çalışıyor ve sonrasında sinyal yoka düşüyor, reset atsam da açılmıyor. Sinyal yokta kalıyor ama diğer slotlara takınca sorunsuz çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Anakart: ASUS Prime B350 PLUS
  • RAM: Corsair Vengeance Red 2400MHz 2x4 kit
Slotta sorun olabilir mi? Dediğinize göre en mantıklı slot arızalı gibi geldi

Eğer bilgisayar açılıyor 2-3 saniye geçmeden kendini kapatıp sonra tekrar açıyorsa slot arızalı demektir. Ben de çok yaşadım bu problemi slottan oluyormuş.
Hayır kapatıp açmıyor bir süre sonra ekran siyah oluyor sinyal yok diyor beraberinde klavye ve mouse un ışıkları da sönüyor
Voltaj alamıyor olabilir mi? Çünkü elektriği alıp sonra kesmesi düşük voltajdan olabilir
Açıkçası hiç aklıma gelmemişti

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı