Dual Core 5200 sisteme yükseltme

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dediğim gibi ECS G31T-M7 anakartım var ve ekran kartı işlemci falan alarak yükseltmek istiyorum bilgisayarımı.
Bilgisayar Özelliklerim:
  • ECS G31T-M7 Anakart
  • AMD Radeon HD3450
  • 4GB DDR2 Ram
  • Intel Pentium Dual Core CPU 5200 2.50Ghz
Biraz Araştırdım Intel Core 2 Quad al diyorlar başka insanlara ben de anakartımın özelliklerine bi baktım ve Core 2 Quad/Duo/Pentıum D destekliyor.

Yine gezindiğimde ekran kartı anlamında Recep abi bir arkadaşa HD7750'den aşağı alma RAM'i de 4 GB yap demiş. Ben de onu yapmayı gözden geçiriyorum. HD7730 ekran kartı buldum şu an ama size asıl sorum işlemci olarak en iyisi Core 2 Quad diyorlar. Baktığımda Q9200 falan bir şeyler yazıyor onu neye göre alacağım? Ve yine baktığımda DDR2 4GB RAM'lerde Intel işlemci açmaz yazıyor internet sitelerinde N11'de falan yani. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci değiştireceksen Q9400 öneririm Aliexpress'ten 60 TL'ye alabilirsin. Ekran kartını da R7 240 alabilirsin (MSI 2GB LPV2) 210-30 TL arası bir fiyatta Türkiye'den alabilirsin başka parça değiştirmene gerek yok. GTA V oynamak istiyorum dersen en az 2GB RAM daha alırsan Low ayarlarda 30-35 fps oynarsın. Fakat anakartının max. kaç GB RAM destekledine bakman lazım boşuna alma sonra.

İşlemci değiştireceksen Q9400 öneririm Aliexpress'ten 60 TL'ye alabilirsin. Ekran kartını da R7 240 alabilirsin (MSI 2GB LPV2) 210-30 TL arası bir fiyatta Türkiye'den alabilirsin başka parça değiştirmene gerek yok. GTA V oynamak istiyorum dersen en az 2GB RAM daha alırsan Low ayarlarda 30-35 fps oynarsın. Fakat anakartının max. kaç GB RAM destekledine bakman lazım boşuna alma sonra.

Bu arada en iyi Quad'ı soruyorsan Q9650 ama Q9400 ile arasındaki fiyat farkı performans farkı kadar olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca CPU slotunda bir parçayı kesip Xeon E5430 işlemci takabilirsin bu işlemcilerin fiyatları daha ucuz (30 TL). Xeon'un Masaüstü performansı daha iyi ama Quad işlemcilerin oyunda daha iyi olduğunu biliyorum.

Galiba çözmüşsün olayı ama ram ihtiyacın varsa bende topam 6 gb ddr2 ram var düşünürsen konuşabiliriz

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı