Dual Core E6600 sisteme yükseltme önerisi

frtzngn6565

Femtopat
Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi. Ben League of Legends tek oynuyorum. Elimde 300 lira bir bütçe var. Bu bütçe ile 4 GB 133MHz DDR3 RAM'ı 8 mi yükseltsem veya onun yerine AMD Radeon HD 4650 ekran kartını mı değiştirsem veya Dual Core E6600 işlemci mi? Demek istediğim hangisi alırsam daha mantıklı olur? İstediğim şey bilgisayarım hızlı olsun ve FPS yüksek olsun. Şu an FPS değerim oyun başında 110 civarı bir şey fakat ortalarda 70 60 düşüyor hem de en düşük ayarlarda. Uzun lafın kısası RAM mı işlemci mi ekran kartı mı alayım? Bütçe 300 TL. Lütfen yardımcı olun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki kartı 150 TL'den satsanız, oldu size 450 TL. 300 TL'ye 2. el bir R7 240 alın. Kaldı 150 TL. Ona da 4 GB RAM bulabilirsiniz. Güzel bir sisteminiz olmuş olur.

İşlemci darboğaz yapmaz. 2015 öncesi oyunları rahat oynatan bir sistem olur. Sadece bir sorum var; PSU'nuzun markası nedir ve kaç W?

Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi. Ben League of Legends tek oynuyorum. Elimde 300 lira bir bütçe var. Bu bütçe ile 4 GB 133MHz DDR3 RAM'ı 8 mi yükseltsem veya onun yerine AMD Radeon HD 4650 ekran kartını mı değiştirsem veya Dual Core E6600 işlemci mi? Demek istediğim hangisi alırsam daha mantıklı olur? İstediğim şey bilgisayarım hızlı olsun ve FPS yüksek olsun. Şu an FPS değerim oyun başında 110 civarı bir şey fakat ortalarda 70 60 düşüyor hem de en düşük ayarlarda. Uzun lafın kısası RAM mı işlemci mi ekran kartı mı alayım? Bütçe 300 TL. Lütfen yardımcı olun...

İşlemciniz R7 240 ekran kartına kadar besler, fakat Quad işlemciye geçmenizi tavsiye ederim. Quad işlemciler çok daha performanslı modellerdir. Bütçeniz elveriyorsa,sisteminizi genel olarak Quad işlemcili bir sisteme upgrade etmenizi öneririm.

İşlemciniz R7 240 ekran kartına kadar besler, fakat Quad işlemciye geçmenizi tavsiye ederim. Quad işlemciler çok daha performanslı modellerdir. Bütçeniz elveriyorsa,sisteminizi genel olarak Quad işlemcili bir sisteme upgrade etmenizi öneririm.
Benim e6600 işlemci 3.06ghz.Fakat Quadlar 2.40 ghz. Ghz düşünce hız düşmez mi?
Tamam sıkıntı yok. Dediklerimi uygulayabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.
Çok teşekkürler dediğin şeyleri yaparsam lolfe fps baya artış olur değil mi?

Benim E6600 işlemci 3.06GHz. Fakat Quad'lar 2.40 GHz. GHz düşünce hız düşmez mi?

Çok teşekkürler dediğin şeyleri yaparsam lolfe FPS bayağı artış olur değil mi?

O algı yanlış.3.0 GHz 2 çekirdekli bir işlemci,2.4 GHz 4 çekirdekli işlemciden daha yavaş çalışır. Mesela, Pentium 4 2.8 GHz hızında eski bir işlemci. Bu işlemci Q6600'den iyi mi yani? Emin olun %50'ye yakın performans farkından bile fazla fark vardır. İşlem gücü, önbellek, üretim teknolojisi(nm) vb. her durum performansa doğrudan etki etmektedir.

Geri
Yukarı