Dual Core E7600 ısınma sorunu

Shqiptar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Dün kuzenimin Intel Pentium Dual Core 2 E7600 işlemcisini aldım ve benim bilgisayarıma taktım. Termal macunu da sürüp soğutucuları fanı yerleştirip kapadım.

Daha sonra bilgisayarımı açtığımda BIOS ts vs işlemci değişti fakat bilgisayarım özellikler kısmında değişmedi ve görev yöneticisinde.

Termal macunu doğru mu sürdüm acaba diye HWMonitor indirdim ve sıcakalıkları izlemeye başladım. Boşta 50 derece yük altında 80'i gördüm ve CPU fanı boşta 860 RPM. Çok sessiz fakat oyunlara vs girince birden 70 80 derece oluyor ve fan 3600 RPM'lere çıkıyor deli gibi bir çıkıp bir düşüyor. Fakat sorunum şurada eski işlemcim E5300'te hep aynı gelirdi ses değişmezdi sıcaklık takibi hiç yapmazdım.

Bu 80 dereceler ve birden çalışıp duran fan sesleri beni rahatsız etti. Ne yapmam lazım?

Win10 64 bit kurulu. Termal macunu yanlış sürmüş olabilir miyim? Sürerken sıktım önce ortaya bi damla ve bunu çay kaşığı yardımıyla yaydım. Sonradan videoları izlediğimde fark ettim ki kart gibi bir şeyle dümdüz sürüyorlarmış sorun burada mı? Temiz kurulum yapsam düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun olabildiğince ince olmalı. Kasanın hava akışı yeterli değilse o da sağlanmalı. Devamında soğutucunuzu değiştirmeniz gerekebilir. Ancak o sisteme yatırım yapmak biraz boş olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı