Dual Core işlemci R9 270' darboğaz yapar mı ?

hakanaksu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorum şudur ki; benim eski bilgisayarıma bazı parçalar ekleyip güçlendirmeye çalışıyorum. Bilgisayar İntel inside dual core yani eski bi işlemci ama işlemciyide değiştirmek istemiyorum çünkü işlemci derken anakart sonra cpu fan falan bütçe çok çıkıyor.

Şimdi ben bu bilgisayara garanti olsun diye bi 600w güç kaynağı koydum XİGMATEK marka, üstüne Asus r9 270 DirectCU II ekran kartını, bir de 8 Gb (2x4) kingston ram koymayı düşünüyorum. İşlemci darboğaz gibi sorunlar yapar mı ? Yada başka bir sıkıntı olur mu arkadaşlar?

Recep abinin dediği gibi darboğaz olur. İşlemcinide yükseltmeye kalksan doğru düzgün bir şey olmaz ki anakartını 775 pin olarak tahmin ediyorum. 775 pinler çok eskide kaldı.Sistemi restore etmeye kalksan işlemci + R9 270 + anakart listeyi uzatta uzat. Sen en iyisi yeni sistem topla derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı