Dual OC RX 580 undervolt nasıl yapılır?

phol55

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. ASUS Dual OC RX580 8 GB Hynix bellekli ekran kartım var AC Valhalla oyununa başladım ve sıcaklık 90 derecelere vuruyor genellikle. Kartıma zarar vereceğini düşündüğüm için undervolt yapmak istedim forumda gördüğüm birkaç ayarı denedim fakat oyuna başladıktan sonra bilgisayar kilitlendi. Forumda bulduğum ayarlar resimdekilerdir bu konuda yardımcı olacak var mı acaba? Termal macun yeni değişti.

Dosya Ekleri

• 1591843971939.png
    1591843971939.png
    91,6 KB · Görüntüleme: 46
  • 1591843986903.png
    1591843986903.png
    68,2 KB · Görüntüleme: 54
Merhaba. ASUS Dual OC RX580 8 GB Hynix bellekli ekran kartım var AC Valhalla oyununa başladım ve sıcaklık 90 derecelere vuruyor genelliklekran kartıma zarar vereceğini düşündüğüm için undervolt yapmak istedim forumda gördüğüm birkaç ayarı denedim fakat oyuna başladıktan sonra bilgisayar kilitlendi. Forumda bulduğum ayarlar resimdekilerdir bu konuda yardımcı olacak var mı acaba? Termal macun yeni değişti.

Hocam termal macun değişimi yaptınız mı?

Programı yüklemek için masaüstüne döndüm 5 dk kadar onun haricinde oyundaydım.

Ekran kartın normalden fazla ısınıyor. Hangi macunu kullandınız? Bende RX 580 8 GB Sapphire var stress testinde 78 dereceyi geçmiyor ama macun değiştirmedim değiştirirsem 72 derece filan olur.

Ekran kartın normalden fazla ısınıyor. Hangi macunu kullandınız? Bende RX 580 8 GB Sapphire var stress testinde 78 dereceyi geçmiyor ama macun değiştirmedim değiştirirsem 72 derece filan olur.
Xigmatek PTI-G3606 Termal Macun : Amazon.com.tr: Bilgisayar kardeşim ısındığının bende farkındayım sağol 🤣

stress testi o kadar da önemli bir şey değil ac valhalla'yı yüksek ayarlarda günde 6 7 saat oyna bakalım ne oluyor 🤣

Xigmatek PTI-G3606 Termal Macun : Amazon.com.tr: Bilgisayar kardeşim ısındığının bende farkındayım sağ ol 🤣

Stress testi o kadar da önemli bir şey değil AC Valhalla'yı yüksek ayarlarda günde 6 7 saat oyna bakalım ne oluyor 🤣

Core voltage -100 yapıp test et FurMark ile sistemde kapanma ekranda garip garip renk değişiklik olmasa sıkıntı yok demektir. MSI afterburner core voltage ayarlardan açabilirsin oyunda verileri takip edip kaç watt çektiğini görebilirsin.

Core voltage -100 yapıp test et FurMark ile sistem kapanma ekranda garip garip renk değişiklik olmasa sıkıntı yok demektir. MSI Afterburner Core voltage ayarlardan açabilirsin oyunda verileri takip edip kaç watt çektiğini görebilirsin.

Normalde 155 watt çekiyor ASUS soğutması RX serisinde kötü oluyor kasan hangi marka ve model nedir ?

Kasa Quadro marka aldığımda üstünde 4 fan vardı işlemcinin kule tipi soğutmasıyla birlikte 9 fan var şu an

Geri
Yukarı