DualSense 5 jiroskop ölü bölgesi nasıl kaldırılır?

Gapirkont

Kilopat
Steam üzerinden ride 5 oynuyorum. Steam geniş ekran modu üzerinden de konsol ayarlarını yaptım. Jiroskop aktif bir şekilde oynuyorum ancak orta noktalarda ölü bölge var, sağa sola hafif çevirdiğimde algılamıyor. 2-3 derecelik bir ölü bölge var diyebilirim. Sadece bıraktığım ekran görüntüsündeki ayarı 0.30-0.40 civarlarına getirince ölü bölge yok oluyor ancak bu sefer de dengesiz oluyor biraz, az çevirsem de çok dönüyor, döndürdükçe dönme hızı azalıyor gibi bir şey. Bu durumu yaşamadan ölü bölgeyi nasıl kaldırabilirim?
Not: Orijinal PS5 kolu kullanıyorum.

Ölü bölge oyundan ayarlanabilir fakat dediğiniz gibi dengeyi bozar. Ölü bölge tamir edilemez. Parçayı değiştirmeniz gerekmektedir. Garantiye yollamak en iyi tercihtir. Şimdiden PS5 kolunda ölü çıkması garip.

Ölü bölge oyundan ayarlanabilir fakat dediğiniz gibi dengeyi bozar. Ölü bölge tamir edilemez. Parçayı değiştirmeniz gerekmektedir. Garantiye yollamak en iyi tercihtir. Şimdiden PS5 kolunda ölü çıkması garip.

Aslında DualSense X uygulamasından baktığımda ölü bölge gözükmüyor, çevirdiğim gibi direkt algılıyor. Sadece oyunda böyle oluyor. Steam'den yanlış bir ayar yaptım diye düşünüyorum.

Aslında DualSense X uygulamasından baktığımda ölü bölge gözükmüyor, çevirdiğim gibi direkt algılıyor. Sadece oyunda böyle oluyor. Steam'den yanlış bir ayar yaptım diye düşünüyorum.
Steam ayarlarında bir hata yaptıysanız normaldir. Benim önerim epic games'den başka bir oyun deneyin. Orda da hata varsa beklemeyin garantiye yollayın.

Steam ayarlarında bir hata yaptıysanız normaldir. Benim önerim Epic Games'ten başka bir oyun deneyin. Orada da hata varsa beklemeyin garantiye yollayın.

Jiroskop ile oynayabileceğim bir oyun yok hocam şu an Epic Games'te, bulabilirsem deneyeyim.

Bildiğim kadarıyla kolu Steam'in değil de oyunun algılaması yetiyor. Eğer sorun Steam ise deneyebilirsiniz.

Hocam oyun algılıyor ancak jiroskop ayarını Steam'den açmam gerekiyor. Öbür türlü sadece joystick ile kontrol edebiliyorum, joystickde ölü bölge gibi bir problem yok ancak jiroskopta 2-3 derecelik bir ölü bölge problemi var, hala çözemedim.

Geri
Yukarı