DualSense PC'ye Bluetooth ile bağlanmıyor

Arda Korludağ

Hectopat
Yer
Andromeda
Normalde sorunsuz kullanıyordum ama bugün ne olduysa Bluetooth'da çalışmıyor. PS düğmesine basınca otomatik eşleşiyor, sonra izin istiyor. Normalde istemezdi, direkt bağlanırdı. İzin verince de bağlantı tekrardan kopuyor. DualSense'i sıfırladım, Bluetooth sürücülerini sıfırladım sorun hala devam ediyor. İlgili görsellere aşağı bıraktım. DualSense kayıtlı cihazlarda da gözükmüyor bu yüzden kaldırıp sıfırdan eşleştirme de yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-28 214204.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-28 214204.png
    50,8 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran görüntüsü 2024-01-28 214212.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-28 214212.png
    46,1 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim, nasıl aklıma gelmedi bu anlamadım. Bu arada bir sorum daha olacak DualSenseX kullanıyorum ve orada ''kontrolcü emülatörü olarak ''DualShock 4'' var ama DualSense 5 yok. Neden?
DualSenseX kullanmadım, aslında bakarsanız DualSense'imde yok; sadece zamanında ödünç almıştım 😁

"Kontrolcü emülatörü" derken anlatmaya çalıştığı şey muhtemelen kontrolcü girdilerini çevirmek. E DualSense'i neden DualSense'e çevirelim? :D

DualSenseX kullanmadım, aslında bakarsanız DualSense'imde yok; sadece zamanında ödünç almıştım 😁

"Kontrolcü emülatörü" derken anlatmaya çalıştığı şey muhtemelen kontrolcü girdilerini çevirmek. E DualSense'i neden DualSense'e çevirelim? :D
Neden direkt olarak DualSense olarak göstermiyor da DualShock olarak gösteriyor diyorum.

Neden direkt olarak DualSense olarak göstermiyor da DualShock olarak gösteriyor diyorum.
Oyun geliştiricileri genel olarak en çok Xbox kontrolcüsüne, ardından DualShock 4'e; ondan da sonra DualSense'e destek veriyor. DualSense zaten 2020 yılında çıktı, o yönden de bu normal bir durum.

Yani kontrolcüyü Xbox 360 veya DualShock 4 olarak göstermek daha fazla oyunda kontrolcünün tanınması anlamına geliyor. Kısaca daha fazla oyunun desteklemesi için. Modern oyunların çoğu zaten emülatöre bile ihtiyaç duymadan DualSense'i tanır, bu hamle eski oyunlar için.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı