Dualsense PC'ye ne kadar uyumlu?

Yer
Andromeda
Daha fazla  
Merhaba, bir gamepad ihtiyacım var, bana uzun yıllar gidecek bir gamepad almak istiyorum PC'de kullanmak amacıyla.

Normalde tasarımı, ergonomisi çok hoşuma giden Xbox Gamepad'i alacaktım fakat Dualsense'in sunduğu özellikler, teknolojisi beni çok cezbetti,
Ama aklımda bazı soru işaretleri var;
PS5 dualsense PC'ye ne kadar uyumlu? Xbox gamepad gibi direkt takıp kullanabiliyor muyuz? Ekstra bir yazılıma ihtiyacımız var mı?
Oyunlarda algılamama gibi sorunlar olur mu?
Titreşim özelliği, tetik basınç özellikleri falan PC'de çalışır mı?
Xbox Gamepad'i 999 TL, dualsense ise Vatan PC'de 1060 TL'ye satılıyor, yani aralarında fark yok gibi hangisini almalıyım sizce?

FIFA ve yarış oyunları oynayacağım genelde.

Merhaba, bir gamepad ihtiyacım var, bana uzun yıllar gidecek bir gamepad almak istiyorum PC'de kullanmak amacıyla.

Normalde tasarımı, ergonomisi çok hoşuma giden Xbox Gamepad'i alacaktım fakat Dualsense'in sunduğu özellikler, teknolojisi beni çok cezbetti,
Ama aklımda bazı soru işaretleri var;
PS5 dualsense PC'ye ne kadar uyumlu? Xbox gamepad gibi direkt takıp kullanabiliyor muyuz? Ekstra bir yazılıma ihtiyacımız var mı?
Oyunlarda algılamama gibi sorunlar olur mu?
Titreşim özelliği, tetik basınç özellikleri falan PC'de çalışır mı?
Xbox Gamepad'i 999 TL, dualsense ise Vatan PC'de 1060 TL'ye satılıyor, yani aralarında fark yok gibi hangisini almalıyım sizce?

FIFA ve yarış oyunları oynayacağım genelde.

Dualsense'in o muhteşem özelliklerini kullanabilmeniz için oyunun ona göre ayarlanması gerek ki bana göre bayağı zor bir iş. PS5'in özel oyunu spider-man miles Morales'de bile tam anlamıyla kullanılamıyor. Call of Duty cold war ise güzel kullanılan örneklerden silahı ateşlediğiniz hissettiriyor. Eğer çok lazım değilse ucuz bir gamepad alın Dualsense'in özelliklerini kullanabilecek oyunlar 2-3 yıla çıkar diye düşünüyorum.

DualShock için bir ton uğraşman gerekiyordu çoğu oyunda. Ekstra sürücü, emülatör gerekiyordu ve stabil olmuyordu. Sırf titreşimi daha iyi diye uyumluluktan vazgeçilmez. PC için en iyi controller Xbox kolu.
DualShock4 ile sadece kabloyu bağlayıp oynuyorum hiç bir sıkıntı da olmuyor. Steam'in DualSense desteği geleceği konuşuluyordu ama ne olur bilemiyorum.

Şu an PC desteği yok Steam desteği var. Ancak o da temel fonksiyonlar için. Zaten malum ekstra özellikleri Steam, PC, Dualsense desteklese de oyunların da desteklemesi gerekli. Sırf bunun için Dualsense alınmaz bence 1000 TL'ye. Xbox kolları tam uyumlu ve gayet ergonomik. Hatta daha ucuz çözümlerine bile yönelinebilir.

Selam abi bende bu konu üzerinde araştırma yapıyordum bu mesajı yazarken PS 5 kolu 620 TL civarı Xbox'tan daha ucuz. Şimdi baktığım bazı videolarda DualSense 5'in bazı oyunlarda titreşim hissinin eklendiğini söylüyor. Karar vermekte zorlanıyorum. Bana fikir anlamında yardımcı olursanız sevinirim.
Dipnot: Asıl oynayacağım oyun GTA 5 ve her türlü oyun da olur.

DualSense'in o muhteşem özelliklerini kullanabilmeniz için oyunun ona göre ayarlanması gerek ki bana göre bayağı zor bir iş. PS5'in özel oyunu Spider-Man miles Morales'de bile tam anlamıyla kullanılamıyor. Call of Duty Cold War ise güzel kullanılan örneklerden silahı ateşlediğiniz hissettiriyor. Eğer çok lazım değilse ucuz bir gamepad alın DualSense'in özelliklerini kullanabilecek oyunlar 2-3 yıla çıkar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı