DualSense satılıp yerine ne alınır?

Nomrukan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Elimde halihazırda kullanmakta olduğum CFI-ZCT1W model siyah renkli DualSense var. Aslında genel olarak koldan memnunum analoglarının hassasiyetleri falan güzel ancak halihazırda Xbox 360 da kullanmaktayım ve Xbox usulü sol analogun yukarıda olduğu düzende daha rahat ettiğimi fark ettim. Bir de bugün Monster Pusat deneme şansım oldu, özellikle xyab tuşlarının derin ışıklı görünümü beni çok etkiledi. Kol çok hafifti ama analoglarını deneyebileceğim bir oyun yoktu.
Şimdi bu DualSense kaça satılır, satılırsa yerine ne alınır? Kablolu/kablosuz çok fark etmez hatta yerine göre kablolu daha iyi bile olabilir. USB'si ileride bozulup temassızlık yapma ya da takıldığı yuvayı bozma gibi sorunlar yoksa.
İlla aynı bütçe olması şart değil yani 500 lira ucuzunu alabilirim ya da üstüne 500 lira ekleyebilirim vb.

Ya da Steam artık DualSense desteği veriyor, aracı programları kullanmadan direkt kullanabilirsin bu yüzden satma elindeki kol güzel diyenlerin yorumlarına da açığım.

Programlarla DualSense'in haptic feedback özelliği PC oyunlarında kullanılıyor (Steam üzerinde de var program sanırım). Denemedim uygulama ancak bakılabilir, Xbox kolundan hiçbir farkı kalmıyor o olmadan. Xbox gamepad hiç his vermiyor neredeyse alıştıktan sonra.

@Aspect15 @NotAKnightAnymore 9. nesil sanki üstüne koyabileceğim parayı biraz aşıyor gibi. Yani üstüne koyabilirim ama tercihim çok fazla ekleme yapmamak. Bir de sıfır almayı düşünüyorum. Analog hassasiyeti yarış oyunları oynamak için önemli.
@654456 Genelde görece eski oyunlar oynadığım için o teknolojik özelliklerin bana çok bir etkisi olacağını sanmıyorum. Belki PS5 alma düşüncem olsa bunu tutardım elimde ama o düşüncem de yok şimdi.
@nVr Hocam pilin artısı batarya bozulma korkusu olmadan kullanmak olur. Zaten Xbox 360 kolunu da kablo aldım USB'ye bağlıyorum kablolu pilsiz kullanıyorum. Sanırım 9. nesil kol (Ya da benzerleri) Type C ile bağlanıp kablolu olarak da kullanılabilir. Bir de Microsoft tabanlı bir şey daha iyi olur sanki Nintendo hiç düşünmemiştim.

@Aspect15 @NotAKnightAnymore 9. nesil sanki üstüne koyabileceğim parayı biraz aşıyor gibi. Yani üstüne koyabilirim ama tercihim çok fazla ekleme yapmamak. Bir de sıfır almayı düşünüyorum. Analog hassasiyeti yarış oyunları oynamak için önemli.
@654456 Genelde görece eski oyunlar oynadığım için o teknolojik özelliklerin bana çok bir etkisi olacağını sanmıyorum. Belki PS5 alma düşüncem olsa bunu tutardım elimde ama o düşüncem de yok şimdi.
@nVr Hocam pilin artısı batarya bozulma korkusu olmadan kullanmak olur. Zaten Xbox 360 kolunu da kablo aldım USB'ye bağlıyorum kablolu pilsiz kullanıyorum. Sanırım 9. nesil kol (Ya da benzerleri) Type C ile bağlanıp kablolu olarak da kullanılabilir. Bir de Microsoft tabanlı bir şey daha iyi olur sanki Nintendo hiç düşünmemiştim.

Hocam yıl olmuş 2023, mouse ve oyun kolunu kablolu pilli kullanmak bana garip geliyor.

Nintendo tuş düzeni var ama pc ile tam uyumlu ve şekil görüldüğü gibi neredeyse xbox ile birebir aynı. Manyetik hall sensor joystickleri var.

Kalite olarakta kesinlikle ucuz çin malı olmadığı söyleniyor.

Pil konusu göreceli ancak sırf pil nedeniyle xbox koluna geri dönmüyorum.

Bu kolu bir araştırın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı