DualSense vs Series Controller

gojordinhogo

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Palit RTX3060 12GB
RYZEN 5 5600X
2 TANE 1 TB SSD
32+32 64 GB RAM
ASUS TUF GAMING A520M-2 ANAKART
GAMEBOOSTER 27" 165 HZ MONİTÖR
İŞLEMCİ SIVI SOĞUTMA
Herkese merhaba, son zamanlarda bilgisayar için orijinal bir gamepad almayı düşünmeye başladım. Bu konuda DualSense ve series gamepad arasında kaldım. Ancak aklımda bazı soru işaretleri var. Bilgisayarda Xbox Game Pass dışı oyunları oynama şansım biraz az, bu durumda da DualSense Controller büyük sıkıntı yaşatır diye korkmuyor değilim. Ha bir de FIFA oynamayı düşünüyorum, burada ise Xbox series kolun ergonomisi sıkıntı yaratır diye bir kuşku kapıldı içime. Nedenleri ile hangisinin benim için mantıklı olduğunu anlatırsanız çok sevinirim.🙏

Herkese merhaba, son zamanlarda bilgisayar için orijinal bir gamepad almayı düşünmeye başladım. Bu konuda DualSense ve series gamepad arasında kaldım. Ancak aklımda bazı soru işaretleri var. Bilgisayarda Xbox Game Pass dışı oyunları oynama şansım biraz az, bu durumda da DualSense Controller büyük sıkıntı yaşatır diye korkmuyor değilim. Ha bir de FIFA oynamayı düşünüyorum, burada ise Xbox series kolun ergonomisi sıkıntı yaratır diye bir kuşku kapıldı içime. Nedenleri ile hangisinin benim için mantıklı olduğunu anlatırsanız çok sevinirim.🙏
daha önce hangisinde oyun oynadığına bağlı play station mu xbox mı. ben şahsen dualsense taraftarıyım xbox ın kontrolcüsü kaba ve online fps oyun oynayacak isen alışma sürecinde sıkıntı yaratabilir.uyumluluk konusunda çok sıkıntı çıkarmıyor diye biliyorum sadece çoğu oyun gamepass anlaşmalı olduğu için series gamepad çıkıyor kontrolcü kısmında.eğer dualsense bağlarsan da series gamebad tuşları çıkıyor.fakat alışıksan işte a nın x olduğunu biliyorsan sıkıntı çıkarmaz internettende bakabilirsin.kısaca eğer kontrolcü desteği varsa iki kontrolcünün de çalışıyor olması lazım oyunda ama yine araştır.benim tercihim her türlü dualsense.

DualSense bence daha kaliteli tutuş olarak da kullanış olarak da uygulama açarak her oyun da oynanabiliyor.

Hepimiz çocukluğumuzdan beri ilk olarak playstation kolları kullandığımız için o kola daha alışığız dolayısıyla series controller kullanmaya alışmak zor gelebilir ama uzun vadeli kullanımda kesinlikle series kolları daha ergonomik ve en önemlisi series kolları bilgisayarla neredeyse tam optimizasyonlu çalışıyor karşısındaki dualshockta ise uygulamalarla, sembol değiştirmeyle veya xbox simgeleri ile dualsense kullanmak falan uğraşıyorsun o yüzden benim önerim Series olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı