DualSense vs Xbox Controller

Wallywestrt

Hectopat
Makaleler
1
Yeni bir kol almayı düşünüyorum. Seneye muhtemelen PS5 alacağım o yüzden DualSense almayı planladım ancak Eurasia garantili olanlar çok pahalı, ithalatçı garantili ise riskli çünkü ürünler kronikmiş. PlayStation 5 alacak olmama rağmen, Xbox controller da ilgimi çekti. Hali hazırda bilgisayarda programla DS4 kullanıyorum. Xbox kolu alırsam her şeyle uyumlu olması sayesinde rahatlığımı çok arttırır mı? Yoksa DualSense kullanmak da rahat mı? Hem DualSense'in avantajı dediğim gibi PlayStation alırsam ikinci kol olacak olması, tabii bozulmazsa.

DualSense daha iyi bir kontrolcü ancak Xbox Controller gibi doğrudan uyumluluğu olmaması bir sıkıntı.

İkisinden biri şart değilse 8BitDo Ultimate gibi 3. parti firmaların Windows ile tam uyumlu kontrolcülerine de bak derim. Pil ve drift derdin olmaz en azından.

Son düzenleme:
Dualsense daha güzel daha kaliteli ama orijinalini bulmak lazım
İthalatçı garantili olanlarda sahte çıkma olasılığı yüksek mi?

DualSense daha iyi bir kontrolcü ancak Xbox Controller gibi doğrudan uyumluluğu olmaması bir sıkıntı.

İkisinden biri şart değilse 8BitDo Ultimate gibi Windows ile tam uyumlu 3. parti firmaların tam uyumlu kontrolcülerine de bak derim. Pil ve drift derdin olmaz en azından.
Bu dediğiniz kol daha mı iyi yoksa ucuz ama f/p bir alternatif mi? Ve Xbox kollarda da analog drift problemi yaşanıyor mu?

Dualsense bence daha ergonomik ve Steam tüm oyunlara tam destek verdiği zaman Xbox kolunun tek avantajı şarj süresi olacak sanırım. 9.nesil kol kullanıyorum ve şarj süresi çok çok iyi olmasına rağmen ergonomik olarak hala alışamadım ve kontrolcü gerektiren oyunları oynamamak için sürekli kendimi C2'ye atıyorum. 1-2 saat sonra elimde ağrı yapıyor bir türlü alışamadım, Steam uyumluluğu ve şarjı için almıştım ama 8/10 olarak değerlendirebilirim. Dualsense ise 8.5/10 diyebilirim.

Bilgisayar içinse Xbox'u tek geçerim arkadaşım.
Gamepass, ea, ubisoft, steam, epic hepsinde direkt olarak tanıyor mu kolu?

Dualsense bence daha ergonomik ve Steam tüm oyunlara tam destek verdiği zaman Xbox kolunun tek avantajı şarj süresi olacak sanırım. 9.nesil kol kullanıyorum ve şarj süresi çok çok iyi olmasına rağmen ergonomik olarak hala alışamadım ve kontrolcü gerektiren oyunları oynamamak için sürekli kendimi C2'ye atıyorum. 1-2 saat sonra elimde ağrı yapıyor bir türlü alışamadım, Steam uyumluluğu ve şarjı için almıştım ama 8/10 olarak değerlendirebilirim. Dualsense ise 8.5/10 diyebilirim.
Dualsense de her oyuna destek geliyor mu ki? Ve hayatımda hiç Xbox kolu kullanmamış biri olarak beni korkuttun

Dualsense de her oyuna destek geliyor mu ki? Ve hayatımda hiç Xbox kolu kullanmamış biri olarak beni korkuttun

Game Pass, EA, Ubisoft, Steam, Epic hepsinde direkt olarak tanıyor mu kolu?

DualSense'de her oyuna destek geliyor mu ki? Ve hayatımda hiç Xbox kolu kullanmamış biri olarak beni korkuttun.

Her türlü her uygulama tanıyor, Chrome bile görür. Sadece kumandayı alıp Xbox tuşuna basın 1 saniye sonra oynamaya hazırsınız.

Ben de ilk defa kullandım, tuş analog dizimine alıştıktan sonra akıyor ama tutuş hissi bana göre değil. Dualsense ise 1.5 puanı sadece şarj süresinden kırıyorum. Steam resmi açıklama yaptı, Steam üzerinden Dualsense için tam uyumluluk çalışmaların başladığını söylediler. Bekleyip görecez.

Cep telefonu bile direkt tanıyor. Xbox kolu ve uyumluluk aynı anlama gelen iki kelime 😁

Ben de ilk defa kullandım, tuş analog dizimine alıştıktan sonra akıyor ama tutuş hissi bana göre değil. Dualsense ise 1.5 puanı sadece şarj süresinden kırıyorum. Steam resmi açıklama yaptı, Steam üzerinden Dualsense için tam uyumluluk çalışmaların başladığını söylediler. Bekleyip görecez.

Cep telefonu bile direkt tanıyor. Xbox kolu ve uyumluluk aynı anlama gelen iki kelime 😁
alışması imkansız diyorsanız hiç bakmayayım hocam rahatlık çok önemli sonuçta

Yeni konular

Geri
Yukarı