DualSense vs Xbox 9.nesil gamepad

enyalios16

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben uzun süredir iyi bir gamepad almak istiyorum. Uzun zamandır F710 gamepad kullanıyorum ama son 1 aydır EA FC 24 oynarken basmadığım halde ara ara L2 ve L1 tuşlarına basmış gibi görüyor. Ben de bu durumdan biraz sıkıldığım için bir gamepad almak istiyorum. Forumda birçok konu açılmış bu karşılaştırma ile ilgili ama bende bir konu açıp güncel bir tartışma yaratmak istedim.

Xbox Microsoft destekli olduğu için PC için daha uygun görüyor herkes fakat aldığım son bilgilere göre PS 5 DualSense'de PC için gayet olumlu başka bir parti yazılım gerekmeden çalışıyormuş. Mesela daha öncelerde FIFA(EA FC) oynamak için PlayStation kolunu PC'ye bağlamak için başka bir yazılım yüklemek gerekiyormuş ama artık ona gerek kalmamış diye duydum.

Sizden ricam EA FC 24 oynamak için bilgisayarım için hangi gamepadi almam daha doğru olur? Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

DualSense Controller son zamanlarda PC'ye çok iyi adapte oldu. Steam de destek vermeye başladı DualSense teknolojisini çoğu PC oyununda keyifle yaşayabilirsiniz artık DualSense alın.

Başka bir yazılım yüklemeden çalıştırabiliyorsunuz neredeyse her oyunu (çalışmayan nadir oyunlar için program gerekiyor)

DualSense Controller son zamanlarda PC'ye çok iyi adapte oldu. Steam de destek vermeye başladı DualSense teknolojisini çoğu PC oyununda keyifle yaşayabilirsiniz artık DualSense alın.

Başka bir yazılım yüklemeden çalıştırabiliyorsunuz neredeyse her oyunu (çalışmayan nadir oyunlar için program gerekiyor)
Ama Xbox kumandasında her oyuna adaptasyon var.

Buraya gelip "Dualsense X oyununda çalışmadı. Ne yapmalıyım?" veya "Dualsense, Steam'den oynadığım oyunda bile Xbox tuş dizilimini gösteriyor." diye konu açmak istemiyorsanız Xbox kolu alın. Millet Steam Input gibi bir 3. parti yazılımın arka planda çalışması sayesinde Dualsense'i Steam'den aldığı her oyunda kullanabiliyor da haberi yok. Sonra gelip burada Dualsense PC'de çok iyi çalışıyor, her oyunda desteği var diye caka satıyorlar işte.

Ben öyle çok oyun oynayan biri değilim açıkcası sadece Ea fc 24 oynamak için kullanıyorum.Arkadaşlarım d4 kullandıklarını ve sorun olmadığını söylediler.Bundan 1 sene önce yazılım kullanıp ayar yaptıklarını biliyorum bu sene EA fc 24 onu halletmiş ve bu kafamı karıştırdı zaten yoksa xbox 9.nesil almayı düşünüyordum bende ama hafiften d5 kafam kaydı gibi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı