DualSense'nin orijinal olduğu nasıl anlaşılır?

Yani steam'deki forza horizon 5 için ekstra bir şey yapmama gerek yok diyorsunuz? Çünkü 2 ay öncesine kadar böyle değildi o yüzden soruyorum. Triggerlar hiç çalışmıyordu direkt boşluğa gaz veriyormuşum gibi.

Yani steam'deki forza horizon 5 için ekstra bir şey yapmama gerek yok diyorsunuz? Çünkü 2 ay öncesine kadar böyle değildi o yüzden soruyorum. Triggerlar hiç çalışmıyordu direkt boşluğa gaz veriyormuşum gibi.
Ha ben genel steam oyunları için dedim hocam. Steamden denemedim şahsen. Dsx üzerinden forza için Adaptif trigger modunu indirdim. İndirdikten sonra yapmanız gereken ayarlar zaten yazıyor mod sitesinde onları uygulayıp gamepass ile oynuyorum sorun yaşamadım aksine zevk de alıyorum.

Sony driverini kurup bir deneyin derim.

Ha ben genel steam oyunları için dedim hocam. Steamden denemedim şahsen. Dsx üzerinden forza için Adaptif trigger modunu indirdim. İndirdikten sonra yapmanız gereken ayarlar zaten yazıyor mod sitesinde onları uygulayıp gamepass ile oynuyorum sorun yaşamadım aksine zevk de alıyorum.

Sony driverini kurup bir deneyin derim.
Sony driver'ından kastınız eğer kolun yazılımını update etmek ise onu yapmıştım zaten.

Sony driver'ından kastınız eğer kolun yazılımını update etmek ise onu yapmıştım zaten.

Şu olması lazım. Bu arada forza için gamepass özelliklerine baktım. Forza serisi PC gamepad desteğine sahip değil ondan dolayı dualsense dsx e ihtiyaç duyuyor sanıyorum. PC gamepad etiketi var ise oyunda çalışıyor çünkü.

Anladım, teşekkürler yine de. Bir an resmi destek geldi sandım da gelmez muhtemelen. DSX ile bayağı keyifli diyorsanız göz atacağım.

Anladım, teşekkürler yine de. Bir an resmi destek geldi sandım da gelmez muhtemelen. DSX ile bayağı keyifli diyorsanız göz atacağım.
Rakip firmalar hocam. Gelse bile xbox kolu gibi boş olur özellikleri kullandırmaz. Çünkü oyun yapımcısına bağlı bir şey Adaptif trigger, haptic feedback vs...

Siz Forza'da nasıl oynadınız ki kolla ben onu anlamadım? Çalışmaması gerekiyor.

Bluetooth ile bilgisayara bağladım DualSense'yi. Sonra ise Steam'de geniş ekrana girdim otomatik tanımladı DualSense'yi sonra Forza'ya girdim sorunsuzca oynadım önceden DualShock 4 ve Xbox gamepadde de aynılarını yapmıştım gene aynı şekil yaptım işte :D

Geri
Yukarı