DualShock 4 bilgisayarıma bağlanmıyor

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 459

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba. Bende orijinal DualShock 4 var da bilgisayarıma Bluetooth ile bağlıyorum. Sonra da Asphalt 8'e girdiğimde de oyun kolu gri bir şekilde yazıyor. Kullanamıyorum yani kolu. Sizce ne yapmalıyım?

Merhabalar, Gamepadin PS tuşuna bir kere basıp ardından share + options tuşuna basılı tutup ışığın kapanmasını bekleyiniz. Ardından PS tuşu ile share tuşuna uzun bir süre basın değişik bir şekilde yanıp sönecektir. Ardından bluetooth açıp bağlayınız.

Edit bağlıymış, ben bağlı değil anladım :)

Sorun muhtemelen Asphalt 8'in resmi DualShock 4 desteği bulunmamasından kaynaklı. Çözümü çok basit. DS4Windows programını indirerek kontrolcünüzü Xbox kontrolcüsü olarak gösterip oynamaya başlayabilirsiniz.

Merhabalar, Gamepadin PS tuşuna bir kere basıp ardından share + options tuşuna basılı tutup ışığın kapanmasını bekleyiniz. Ardından PS tuşu ile share tuşuna uzun bir süre basın değişik bir şekilde yanıp sönecektir. Ardından bluetooth açıp bağlayınız.

Edit bağlıymış, ben bağlı değil anladım :)
Öyle yapıyorum, bağlandı diyor. Ama kullanılamıyor.

Sorun muhtemelen Asphalt 8'in resmi DualShock 4 desteği bulunmamasından kaynaklı. Çözümü çok basit. DS4Windows programını indirerek kontrolcünüzü Xbox kontrolcüsü olarak gösterip oynamaya başlayabilirsiniz.
Programı indirdikten sonra kurulumu nasıl yapılır ? YouTube da videosu varda fakat benim indirdiğim dosyalar çok daha farklı onlarınkinden.

Hocam bağladığınızda DS4'ün ışığı ne renk yanıyor ? Bu arada Asphalt 8'in DS4 desteği var mı ?

Programı indirdikten sonra kurulumu nasıl yapılır ? YouTube da videosu varda fakat benim indirdiğim dosyalar çok daha farklı onlarınkinden.
Size yardımcı olayım, indirdiğiniz RAR dosyasını masaüstüne çıkartın.
Sonrasında programı "DS4Windows.exe" açın.
Sürücüleri kurmak isteyecek, kurduktan sonra PC'yi yeniden başlatın ve hazır.

Hocam bağladığınızda DS4'ün ışığı ne renk yanıyor ? Bu arada Asphalt 8'in DS4 desteği var mı ?
Microsoft Store oyunlarında destek olmuyor genelde, örneğin Minecraft oynamak için ek program kullanmak zorundasınız.

Ekran görüntüsü 2022-10-01 163106.png

Verdiğim linkten dosyayı indirdikten sonra bu uygulamayı açmalısınız.

Geri
Yukarı