DualShock 4 Bluetooth bağlanmıyor

ufukiron

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler.

Ben DualShock 4'ümü PC'me Bluetooth aracılığı ile bağlamak istiyorum. Kablolu bir şekilde bağlayabiliyorum ama bir zamandan sonra kablo ile uğraşmak sıkmaya başlıyor. Rahat bir şekilde oynamak istiyorum ve Bluetooth ile bağlamak istiyorum. Bilgisayarımın Bluetooth'unu açıyorum, dualshocuk 4 cihazının da Bluetooth'unu açıyorum, "cihaz ekle" kısmına geliyorum, oradan "Wireless controller" seçeneğine tıklıyorum, "bağlanıyor" diyor ve kalıyor resimde de gördüğünüz gibi. Arada sırada "cihazınızdan yanıt alamadık, lütfen tekrar bağlanmayı deneyin" gibi bir metin çıkıyordu galiba. Bazen bu sorun olmuyor birkaç kez bağlan bağlanmıştı, ancak "DS4 Windows" adlı program olmadan oyun oynanmıyor. DS4 Windows'u açtığımda da okumuyor bu sefer. Yani bağlansa bile DS4 Windows, DualShock 4'ümü okumuyor.

Durum bu şekilde arkadaşlar. Bir bilgisi olan varsa eğer yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• baglanıyor.png
    baglanıyor.png
    5,9 KB · Görüntüleme: 139
Benim kafam çok karıştı. PS4 telefon a bağlanıyor fakat PC bağlandı gözüküp bağlanmıyor.
Telefon Bluetooth'la PC'ye bağlanıyor. Kolda sorun olsa telefona bağlanmaz. Harici Bluetooth da sorun olsa telefon bağlanmaz. 4 gündür çözemedim.

Benim kafam çok karıştı. PS4 telefon a bağlanıyor fakat PC bağlandı gözüküp bağlanmıyor.
Telefon Bluetooth'la PC'ye bağlanıyor. Kolda sorun olsa telefona bağlanmaz. Harici Bluetooth da sorun olsa telefon bağlanmaz. 4 gündür çözemedim.
Hocam bende aynı problemleri yaşıyorum sol alt köşedeki arama kısmına
resim_2023-09-05_152630393.png

Aygıt Yöneticisi diye arama yapın
resim_2023-09-05_152703221.png

Aygıt yöneticisini açtıktan sonra Bluetooth cihazınızın olup olmadığını kontrol edin
resim_2023-09-05_152755149.png

Eğer ki bluetooth aygıtınızda şu şekil aşağı yön işareti varsa
resim_2023-09-05_153018560.png

Üzerine bir kez tıklayıp üst bölmedeki Yeşil ok simgesine tıklayın.
resim_2023-09-05_153153953.png

Eğer ki bluetoothunuzda sarı ünlem işareti varsa aygıtın üzerine sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir seçeneğini seçin. Ve karşınıza çıkan ekranda
resim_2023-09-05_153317823.png

Sürücüleri otomatik olarak ara seçeneğine basın
resim_2023-09-05_153407795.png

Eğer böyle bir ekran ile karşılaşırsanız bluetooth adaptörünü değiştirmeyi veya internetten sürücü yüklemeyi deneyin.

Ve değinmeyi unuttum eğer bluetooth simgesi yoksa ya adaptör yoktur veya yazılımda problem vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar bende de aynı sorun var PC görüyor cihazı bağlanmıyor. Siz nasıl çözdünüz veya çözebildiniz mi internette gördüklerim çat diye bağlanıyor sinirden kolu kıracağım az kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı