DualShock 4 gamepad önerisi

Alışma sürecinde sıkıntı yaşar mıyım? Hiç Xbox gamepad kullanmadım.

Hiçbir sıkıntı yaşamazsın 1-2 fark var Xbox kontrolcüsü daha ağır, triggerlar daha büyük, ve analogların yeri farklı. Bunlara 1 saatte alışırsın ben yıllarca DualShock kullandım Xbox koluna geçerken hiç sıkıntı yaşamadım.

Not: DualSense Xbox kontrolcüsünden de iyi ancak PC tarafına almanın hiçbir manası yok çünkü kolu güzel yapan hiçbir özelliği PC'de çalışmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sıkıntı yaşamazsın 1-2 fark var Xbox kontrolcüsü daha ağır, triggerlar daha büyük, ve analogların yeri farklı. Bunlara 1 saatte alışırsın ben yıllarca DualShock kullandım Xbox koluna geçerken hiç sıkıntı yaşamadım.

Not: DualSense Xbox kontrolcüsünden de iyi ancak PC tarafına almanın hiçbir manası yok çünkü kolu güzel yapan hiçbir özelliği PC'de çalışmayacaktır.
Anladım yardımın için sağ ol.

DualShock yerine Xbox kontrolcüsü almanızı tavsiye ederim çünkü DualShock'u PC'ye bağlamak için DS4 gibi bazı programlar kullanmak gerek ve bunlara rağmen pek sağlıklı olmuyor ancak Xbox kontrolcüsü hiçbir şeye gerek olmadan tam uyumluluk sağlıyor.

Not: Hangi kontrolcüyü alırsanız alın 1000TL altında zor bulursunuz ikinci el bakın bence.

Ben DS3 kullanıyorum scpserver ile hem Bluetooth'lu hem de kablolu olarak sağlıklı bir şekilde kullanıyorum fakat kullanacağınız Bluetooth'u bir kez ayarladığınızda artık sadece DualShock için kullanabiliyorsunuz o yüzden bir harici Bluetooth USB'si kullanmanızı tavsiye ederim.

PlayStation'un DualSense için PC Driver'ı var, Sony'nin sitesinde yayınlandı. Aynı randımanı verdiğinden adım gibi eminim ama kanıtlayamam. :D malum DualSense çok pahalı :D

PlayStation'un DualSense için PC Driver'ı var, Sony'nin sitesinde yayınlandı. Aynı randımanı verdiğinden adım gibi eminim ama kanıtlayamam. :D malum DualSense çok pahalı :D
Harbi mi? Steam'den indirdiğimiz oyunlarla falan uyumsuzluk sorunu olur mu ki acaba.
Edit: Yok la öyle bir şey sen bizi mi dolandırıyon link ver link biz de görelim.

Harbi mi? Steam'den indirdiğimiz oyunlarla falan uyumsuzluk sorunu olur mu ki acaba.
Edit: Yok la öyle bir şey sen bizi mi dolandırıyon link ver link biz de görelim.
DualSense, Artık PC Oyunlarında da Kullanılabiliyor
Rica Ederim :)

DualSense alabiliyorsanız onu öneririm. Steam'deki oyunlar ile de desteği mevcut zaten. Örneğin yeni çıkan örümcek adam oyununda da PS5'deki gibi kullanabiliyorsunuz.

DualSense alabiliyorsanız onu öneririm. Steam'deki oyunlar ile de desteği mevcut zaten. Örneğin yeni çıkan örümcek adam oyununda da PS5'deki gibi kullanabiliyorsunuz.
Steam dışındaki oyunlarda DS gamepadleri sıkıntı yaratıyor. Geçen farklı bir gamepad ile Minecraft Dungeons oynarken X360CE ile bağladım fakat oyunda joystick ile butonlar farklı şeyleri kontrol ediyor. X360CE'de butonlar ile joystick aynı şey olarak algılanıyor. Bu konuda sıkıntı yaşadım. DualSense'de de büyük ihtimalle aynı sorun olacaktır.

Steam dışındaki oyunlarda DS gamepadleri sıkıntı yaratıyor. Geçen farklı bir gamepad ile Minecraft Dungeons oynarken X360CE ile bağladım fakat oyunda joystick ile butonlar farklı şeyleri kontrol ediyor. X360CE'de butonlar ile joystick aynı şey olarak algılanıyor. Bu konuda sıkıntı yaşadım. DualSense'de de büyük ihtimalle aynı sorun olacaktır.

DualSense'in yazılımı Sony tarafından desteklenen yazılım. Bir problem olacağını sanmam. Ayrıca X360CE kullanırken tuşların konfigürasyonunu yapmazsanız eğer tuşları farklı algılayacaktır.

Ancak Windows ile uyumlu değil hocam iyice okuyun.
Okudum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-29_172657096.png
    resim_2022-08-29_172657096.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı