Çözüldü DualShock 4 PC'ye Bluetooth ile bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IIMERTII

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni aldığım bir PS4 kontrolcüm var. Daha düne kadar tek tuşla açıp bluetootha kendi bağlanıyordu. Bugün 2. kolla aynı anda bağlamaya çalışırken bir hata oldu sanırsam. Artık Bluetooth ile bağlayamıyorum. Kablo ile oluyor sorunsuz. Bluetooth ile denediğimde sağ alttan bildirim geliyor. Cihaz ayarlamalarınızı yapın gibi bir şey. Tekrar nasıl kablosuz olarak bağlayabilirim?

Çözüm
Merhaba, yeni aldığım bir PS4 kontrolcüm var. Daha düne kadar tek tuşla açıp bluetootha kendi bağlanıyordu. Bugün 2. kolla aynı anda bağlamaya çalışırken bir hata oldu sanırsam. Artık Bluetooth ile bağlayamıyorum. Kablo ile oluyor sorunsuz. Bluetooth ile denediğimde sağ alttan bildirim geliyor. Cihaz ayarlamalarınızı yapın gibi bir şey. Tekrar nasıl kablosuz olarak bağlayabilirim?
PS tuşu ile Share tuşuna uzun bir süre basın değişik bir şekilde yanıp sönecek bu şekilde 2 gamepad de bağlaya bilirsiniz.
Ps tuşuna 1 kere basın ardından, Share ve options tuşuna ışık sönene kadar uzun bir süre basınız. Işık söndükten sonra PS tuşu ile share tuşuna uzun süre basıp değişik bir şekilde ışık yanacak daha sonra bağlayınız.
Yaptım ama gene olmadı eskisi gibi yandı söndü ve beyaz sürekli yanmaya devam etti.

Yaptım ama gene olmadı eskisi gibi yandı söndü ve beyaz sürekli yanmaya devam etti.
Cihazlarda gözüküyorsa kontrolcüyü silin. Ayrıca Bluetooth sürücüsünü yeniden kurun. Windows Update bazen kafasına göre değiştiriyor.

Kontrolcüde sorun var yada bir şeyi yanlış yapıyorsunuzdur. Video eklemeye çalışacağım.
Çok sağolun. Şimdi ikiside bağlandı. 4 5 saattir bunla uğraşıyordum. Denediğim öbür kol biraz eskiydi ps tuşu falan yıpranmıştı. O yüzden sanırım denediklerimde basamadım. Şimdi tekrar denedim ve oldu. Yardım eden herkese teşekkürler.

Çok sağolun. Şimdi ikiside bağlandı. 4 5 saattir bunla uğraşıyordum. Denediğim öbür kol biraz eskiydi ps tuşu falan yıpranmıştı. O yüzden sanırım denediklerimde basamadım. Şimdi tekrar denedim ve oldu. Yardım eden herkese teşekkürler.
Ne demek rica ederiz, iyi oyunlar.

Ayrıca, PS'ki gibi uzun süre çalıştırmayınca kendini kapatmasını (PS tuşuna basınca geri otomatik açılır) olmasını istiyor iseniz.

Steamden kontrolcü açık iken tam erkran moduna girin,

1657654965145.png

Buradan ayarlar kısmından, kontrolcü ayarlarınız giriniz,

1657655120066.png

1657655158507.png

Ardından çıkan sekmede bendeki gibi ayarlarınızı şekillendirin ben 5 DK yapmışım siz daha uzun süre yapa bilirsiniz.
1657655204033.png

Son bir şey sormak istiyorum. Kapatmam gerektiğinde bluetoothu kapatmadan başka bir yolla kolu kapatabiliyor muyum ?
Düz bir zeminde 5 dakikada kapanır, bir diğer yöntemde PS logosuna 10 saniye basılı tutmak. DualSense'de böyle DS4'de aynıdır diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı