DualShock 4 USB kablolarını bozuyor

pxlr

Centipat
Daha fazla  
İki ay önce bir DS4 satın aldım ve 2 aydır sorunsuz kullanıyordum. Sorun ilk birkaç gün önce olmaya başladı. Kolu şarja taktım turuncu ışık yanıp sönüyor, 1-2 saat sonra ışık söndü dedim herhalde şarj oldu taktım laptopa oynamaya başladım birkaç saat oynayıp bıraktım, birkaç saat sonra tekrar oynamak istediğimde kol birkaç kez turuncu ışık yanıp kapanıyordu, ne anlama geldiğine internetten baktım USB kablosunun değişmesi gerekiyormuş, bende gittim yeni bir kablo buldum geldim taktım çalışıyor, 1-2 saat oynayıp bıraktım kolu. Sonra oynamak için tekrardan taktım yine turuncu yanıp sönüp kapanıyor ulan daha dün çalışıyordu, neyse dedim başka bir kablo daha buldum, onu taktım ve çalışıyor, bu sefer kablo oyunun ortasında gitti. Sonra gittim bütün kabloları test ettim, hepsi adaptöre takınca şarj ediyor ama laptopa takınca birkaç kez yanıp sönüyor. Bir de artık kabloları laptopa taktığımda "USB aygıtı tanınmadı" diye bir bildirim geliyor aşağıda ama kabloları ilk denediğimde böyle bir bildirim gelmiyordu. Her oyun oynayacağımda yeni kablomu alacağım anlamadım.

Geri
Yukarı