Dualshock 4 V2 analog çubuğu sorunu

Hakan_999

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, dün YouTube'dan görünce bende Dualshock 4'ü bilgisayara bağlayıp analoglarını kontrol edeyim dedim fakat Z ekseni (sağ analog çubuğu) stabil durmuyor. Testte verilere baktığımda hep 2-3 tik kayıyor fakat oyunlarda kendi kendine hareket, kayma gibi sorunlar yaşatmıyor. Bu her Gamepad'de olabilen yaygın bir olay mı acaba? Kolu fazla 2-3 ay kullanmışımdır.
Not: Fotoğrafta sabit olması gereken değer %50 ve 130 sanırsam fakat benimki 127 gösteriyor 3 tik kaymış anladığım kadarı ile.

FB_IMG_1591262632167.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Deadzone olması lazım böyle bir özellik var bu nedenle oyun belli bir bölgedeki hareketleri algılamıyor.
Pek bir sorun yaratmaz tahminimce 3 yıldır DS4 kullanıyorum sıkıntı yaşamadım.

Drift sorunu kronik DS4'lerde. Bazen analog kendi kendine kayıyor ama oyun içi bir olumsuzluğunu yaşamadım. İnternette bir sürü video var tamiriyle ilgili. İçerisini açıp devre temizleyici ile temizliyorlar. Kendine güveniyorsan dene derim.

Drift sorunu kronik DS4'lerde. Bazen analog kendi kendine kayıyor ama oyun içi bir olumsuzluğunu yaşamadım. İnternette bir sürü video var tamiriyle ilgili. İçerisini açıp devre temizleyici ile temizliyorlar. Kendine güveniyorsan dene derim.
Yani pek aram yok tamir işleri ile şuanlık hiç bir sıkıntı yaşamadım sadece ileride sıkıntı yaşatır mı diye merak ediyorum. Kayma şu şekilde pek etki etmez sanırım
FB_IMG_1591272357813.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı