PS4 Dualshock V2 Sağ Analog Sorunu

Batwo

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox Series X - iPhone 13 White 128GB
Meslek
Satış Operasyon Uzmanı
Arkadaşlar merhabalar 1 haftalık PS4 Pro cihazımla birlikte gelen Dualshock V2 kontrol cihazımın sağ analoğunda bir problem oluştu. Kendi kendine sık aralıklarla Uncharted, Horizon zero dawn, The Last of Us gibi oyunlarda sanki analogu yukarı kaydırmışım gibi ekran kendi kendine yukarıyı gösteriyor. Garantiye gönderdim herhangi bir bir çözüm üretmediler, oluşan arızayı videoya çektim yine de arıza yoktur diye bana geri gönderdiler. Sizce ne yapmam gerekiyor? Yaşadığım sorunu buraya da video ile paylaşacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
V2 lerde bu gibi sorunlar oluyor. Bende de L2 tuşuna bastığımda yukarı yön tuşu aktif oluyordu. L2 ye basıp dürbün açıyorum aynı ayna karakter ileri doğru gidiyor. Aynı durum keza menü de oluyor. Reset atmayı dene. Ne yaptıysam tamirde ettirsem olmadı o şekilde sattım.

V2 lerde bu gibi sorunlar oluyor. Bende de L2 tuşuna bastığımda yukarı yön tuşu aktif oluyordu. L2 ye basıp dürbün açıyorum aynı ayna karakter ileri doğru gidiyor. Aynı durum keza menü de oluyor. Reset atmayı dene. Ne yaptıysam tamirde ettirsem olmadı o şekilde sattım.
Bugün garantide yani madem genel bir sorun var v2lerde sonynin buna cözüm üretmesi gerekiyor daha taksitini odemedigim cihazin ilk haftasindan beri kol garantide git gel yapiyor, ve bi sonuc yok aldigim yere bide goturecegim bir sekilde o urunu degistirmek zorundalar aşırı can sıkıcı bir durum millet yok goturdum hemen degistirdiler diyor yok oyle bi dava degisen hicbirsey yok.

Aynen değiştirmeleri lazım.
Analogun içine toz kaçtığından oluyor. Analogu kaydırdığın tarafın zıttına doğru kuvvetlice üflersen geçer.
Arkadaşlar beşiktaş yerine üsküdardaki servise kendim götürdüm dualshock v2 mi oradakı hanımefendi sağolsun pcye taktı kolu basit bir programda denedi kolu ve benim dediğim arıza dışında 3 adet arıza buldu sol analog titremesi yon tuslarinda alta basinca ayni anda sağada basiyor bir suru problem cikti tekrar gönderdik bugun donuş bekliyorum umarim artik degistirirler... yoksa sonyden umudumu kesecegim.

Tamirci PS4 esnaflarına götür. Ben Battlefront edition gamepadi garantiye gönderdim, klasik 0 gamepadle değiştirdiler bir şey demeden. Bilseydim parasını verir tamir ettirirdim. Teknik servise çok güvenme.

Tamirci PS4 esnaflarına götür. Ben Battlefront edition gamepadi garantiye gönderdim, klasik 0 gamepadle değiştirdiler bir şey demeden. Bilseydim parasını verir tamir ettirirdim. Teknik servise çok güvenme.
Farklı bir yetkili bayine gittim cözdüler sıfır ürünle degişimini gerçekleştirdiler. Kontrol ettirdim herhangi bir sıkıntı gözükmüyordu umarım daha problem yaşamam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı