Çözüldü Dualshock 4'de oyun menüsünde çift atlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni almış olduğum DS4 kolundan NBA2K20 oynarken oyunun menüsünde her hareket ettiğimde 2 defa atlıyor. Kolu başka bir oyundan denedim ve 2 atlama gibi bir şey olmadı.

Çözüm
Kankam hâlâ aynı sorunu yaşıyor musun?

Hayır çünkü çözümünü buldum. Herhangi bir oyunda ana menüde DS4 Windows uygulamasından "Settings" kısmından "Hidee DS4 Controller" a tıkla. Kolun ışıkları gidip çalışmaz hale gelecektir. Sonda o tıkladığın tiki kaldır ve sonra oyunda kolun çalışacaktır ve artık kullanabilirsin. Bu sorunun nedeni bence kolu 2 tane kol olarak algılamasıdır. Ben şahsen böyle düşünüyorum. Ben böyle çözdüm. Yapamadıysan veya anlamadığın bir yer olursa yazarsan yardımcı olurum.
Merhaba. Yeni almış olduğum DS4 kolundan NBA2K20 oynarken oyunun menüsünde her hareket ettiğimde 2 defa atlıyor. Kolu başka bir oyundan denedim ve 2 atlama gibi bir şey olmadı.
Dostum aynısını iki gün önce yaşadım yeni almıştım dualshock cihazını zaten iki tuşu bozuktu diye iade ettim. Benimki bozuk sanmıştım. Bulan olursa ben de öğreniyim çözümü.

Dostum aynısını iki gün önce yaşadım yeni almıştım dualshock cihazını zaten iki tuşu bozuktu diye iade ettim. Benimki bozuk sanmıştım. Bulan olursa ben de öğreniyim çözümü.
Yok. Tuşlar bozuk değil. Başka oyundan denedim ondan düzgün çalışıyor. Sadece Nba2k20'de çalışmıyor. Ayarlarından mı düzelticem tam anlayamadım.

Evet. Zaten PC için aldım. Yazılımı ile kullanıyorum. 2 oyundan denedim ve ikisinde de gayet iyi çalışıyor. Sadece NBA2K20'de çift atlıyor sekmleri.
Oyunu Steam'den oynadığınızı varsayarak geniş ekran moduna girip dener misiniz bir de ?

Oyunu Steam'den oynadığınızı varsayarak geniş ekran moduna girip dener misiniz bir de?

Hemen deniyorum Steam'den.

Denedim ve sonuç aynı. Ana menüde çift atlama yapıyor.
Yardım edecek var mı?

Denedim ve sonuç aynı. Ana menüde çift atlama yapıyor.
Yardım edecek var mı?

Sorunu hala çözemedim. Yardımcı olacak var mı? Sadece NBA2K20 oynarken oluyor bu. Oyun sürekli 2 kere hareket ediyor menülere. Tuşlara bassam bile 2 kere hareket ediyor.

Son düzenleme:
Kankam hâlâ aynı sorunu yaşıyor musun?

Hayır çünkü çözümünü buldum. Herhangi bir oyunda ana menüde DS4 Windows uygulamasından "Settings" kısmından "Hidee DS4 Controller" a tıkla. Kolun ışıkları gidip çalışmaz hale gelecektir. Sonda o tıkladığın tiki kaldır ve sonra oyunda kolun çalışacaktır ve artık kullanabilirsin. Bu sorunun nedeni bence kolu 2 tane kol olarak algılamasıdır. Ben şahsen böyle düşünüyorum. Ben böyle çözdüm. Yapamadıysan veya anlamadığın bir yer olursa yazarsan yardımcı olurum.

Çözüm
Hayır çünkü çözümünü buldum. Herhangi bir oyunda ana menüde DS4 Windows uygulamasından "settings" kısmından "hidee DS4 controller" a tıkla. Kolun ışıkları gidip çalışmaz hale gelecektir. Sonda o tıkladığın tiki kaldır ve sonra oyunda kolun çalışacaktır ve artık kullanabilirsin. Bu sorunun nedeni bence kolu 2 tane kol olarak algılamasıdır. Ben şahsen böyle düşünüyorum. Ben böyle çözdüm. Yapamadıysan veya anlamadığın bir yer olursa yazarsan yardımcı olurum.

FIFA 23'te yaşıyorum bu sorunu. Ne yapmam gerek?

Yeni konular

Geri
Yukarı