Dualshock 4'ü nasıl şarj ediyorsunuz?

veliahtali

Hectopat
Herkese merhaba. Dualshock 4'ünüzü nasıl şarj ediyorsunuz?
Bazı yabancı videolarda gördüm sağlık açısından PS4'ün kendi USB'sinden şarj etmemiz gerekiyormuş.
PS4'ün USB'si ile PC'nin USB'si aynı güç vermez mi? Dualshock 4'ü PC'den şarj etsem zararı olur mu? Ya da adaptör ile prizden şarj etsek?
Teknik olarak akım vb gibi konularda yardımcı olursanız sevinirim.

3 senedir takılabilecek her yere şarja bıraktım 😅 bir sorun olmuyor. Sony baştan aşağı kalitedir, keyfine bak dostum

İkili şarj istasyonu vardı, onunla şarj ediyordum.

Screenshot_44.png

3 senedir aynı dualshock 4 ümü kullanıyorsunuz? Cidden 3 senedir hiç arıza yapmadı mı?
Hiç yapmadı ama benden başka kullanan olmadı. Çok yoğun oynayamıyorum ama çok iyi kullanıcıyımdır.

Son olarak benden 6 ay önce PS4 almış tanıdık var, o da hiç bozmadı. Şans faktörü de var sanırım

Konsolda USB 2.0 girişler vardır. Bu girişler, 3.0, 3.1 veya daha üstü gibi versiyonlara göre, daha az voltaj iletirler.

Bu yüzden 2.0 ile doldurmak, diğerlerine göre daha yavaş olur, ama güvenli. Diğerleri ile de kullansan sorun olmaz ama hızlı şarj vs. aletler yüksek akım verdikleri için (2.0'a göre) ısınma vb sorunlar olabilir. Ama öyle ahım şahım alev almaz alet. Isındığı için ömründen birkaç dakika gider, o kadar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı